Jurnal.istCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ortak yayınına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında "Pazar günü son haftaya çok ciddi bir ışık verecek diye inanıyorum" dedi.

HABER MASASI GZT 3 DAKİKADA OKUNUR
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu ortak yayınına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında "Pazar günü son haftaya çok ciddi bir ışık verecek diye inanıyorum" dedi.
BEĞEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Tacikistan'a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın Yıldırım-İmamoğlu görüşmesine ilişkin açıklamaları şöyle;

Pazar günü son haftaya çok ciddi bir ışık verecek diye inanıyorum.Görevlendirdiğimiz arkadaşlar ön hazırlıkları iyi bir şekilde yaptılar. Sadece Türkiye'de İstanbul değil tüm Türkiye'nin bu tartışmayı izleme imkanı olacak. İstanbul sadece İstanbul'da yaşayanlara hitap eden bir yer değil. İstanbul adeta 81 vilayetin özeti olan bir ilimiz. O akşam burayı izleyenler Sivaslı bile İstanbul'daki Sivaslı hemşehrisini arayıp bu müzakerenin kendi arasında onlar da müzakeresini yapacak. Son bir haftaya da çok ciddi bir ışık verecektir."

"Rejim saldırılarına sessiz kalmayız"

İdlib'deki hareketlilikle ilgili konuşan Erdoğan, "İdlib'e bizim yaklaşımımız olmasaydı şu andaki durum çok daha farklı gelişirdi. Son olarak bir karara varıldı ve adeta silahların sustuğu bir an oldu. Ama ardından yine bazı arzu edilmeyen gelişmeler oldu. Sürecin üzerinde bütün ekiplerimiz duruyor. Gözlem kulelerimizden bölgeyi takibe aldık. Yaralılarımız oldu, şehidimiz de oldu. Bunların faturasını karşı tarafa çok ağır ödettik. Rejim gözlem kulelerine bazı saldırıları devam ettirirse bizim sessiz kalmamız mümkün olmaz. Biz burada barışın egemen olmasını istiyoruz. Ölümlerin durmasını istiyoruz" dedi.

"Asker sayısında azalma yok"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sistemine ilişkin bir soruya şu yanıtı verdi: "Terörle mücadelede en ufak bir tereddütümüz yok. Birileri konuşuyor. Şu anda bu ülkede bizim bir silahlı kuvvetlerimiz var. Güvenlik zaafı bu yasada olur gibi ifadeler kullananlar var. Bu yasayla ilgili çalışma yaklaşık 1,5-2 yıla varan bir çalışmadır. Talep bize çok daha eski gelen bir taleptir. Başarılı bir astsubay eğer başarabiliyorsa generalliğe kadar çıkabilecek. Bundan önce böyle bir şey yoktu. İsteyen kalabiliyor. Sayılar azalıyor halimiz ne olacak... Sürekli olarak bir hücre tazelenmesi olacak. Sürekli her ay askere alma diye bir durum söz konusu olacak. Sayıda azalma diye bir şey söz konusu değil. KKTC'de de askerimizin azalması söz konusu değil. Bedellide 30 bin lira fazla oldu deniyor, el insaf. Dersimize iyi çalıştık, hayırlı olsun diyorum "

"Valiyi küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değil"

İmamoğlu'nun Ordu'daki görüntüleriyle ilgili olarak konuşan Erdoğan, "Valiler o ildeki temsilcisidir. Devletin valisini küfürle anmak kabul edilebilir bir şey değildir. Vali Bey seçim süreciyle bir suç duyurusunda bulunmuş olabilir. Bana gelen bilgiler seçim öncesi doğru olmayacağına inandığım için işi hızlandırmak istemiyorum yaklaşımı... Bu işin arda bırakılır yanı yoktur. Valimiz seçim sonrası da bu işin takipçisi olacaktır. Bu devletin valisine kimsenin böyle bir ifadeyi kullanma hakkı yoktur, kullanamaz. Demek ki henüz bu devleti tanımamış. Protokolün çeşitli yerlerdeki giriş çıkışlarını bilmiyor. Affedilemez bir yanlışı yapmışlardır. Kim bilir bundan sonra daha neler çıkacak" dedi.

"İstanbul'da son hafta halkla buluşmalar yapacağız"

İstanbul seçimleri öncesi miting yapıp yapmayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Belediye başkanı adayımız sürecin içinde. Kalan son haftaya girerken bu tür halkla kucaklaşma toplantıları yapmayacağımı kimse söyleyemez. Önümüzdeki hafta içinde bu tür planlamalar yapılıp halkla buluşmalar çerçevesinde bir arada olmak suretiyle İstanbul'u dolaşacağız. Arkadaşlar çalışmayı yapıp nasıl yol belirlerse süreci devam ettireceğiz" dedi.

AA

Ekrem İmamoğlu'ndan oyların çalınmasıyla ilgili kafa karıştıran yorumlar
VİDEO / 00:43
Ekrem İmamoğlu'ndan oyların çalınmasıyla ilgili kafa karıştıran yorumlar
Binali Yıldırım'ın, 31 Mart İstanbul seçimlerinde oylarının çalındığını CHP İstanbul adayının ağzından eğlenceli bir şekilde anlatan video sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi.


  • Açık oturumda muhtemel sorular neler?
  • * Bağış kampanyasından kaç lira topladınız?
  • * Rakibinizin beğendiğiniz en iyi yönünü hangisi?
  • * 31 Mart seçimleri neden iptal oldu?
  • * İstanbul'da yeni yapılacak konut projeleri için bir planınız var mı?
  • * Yeşil alanlar hakkında çalışmalar yapılacak mı?
  • * İstanbul'daki toplu taşıma için önerileriniz nedir?
  • * İstanbul dışında olan veya 31 Mart seçimlerinde sandığa gitmeyen vatandaşlar bu seçimde neden sandığa gitsin?
  • * Sandık güvenliği hakkında parti olarak ekstra bir önlem alınacak mı?
  • * İstanbul'da hayata geçirmek istenilen projelerin detayları neler?
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz