20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Dacia Duster sınıfta kaldı: Çarpışma testlerindeki son durum paylaşıldı

Dacia Duster
Dacia Duster

Sınıfındaki araçlara oranla özellikle ekonomik fiyatıyla ülkemizde hayli fazla tercih edilen Dacia Duster, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinin tamamında 5 yıldız üzerinden 3 yıldız aldı.

İçindekiler

Otomobilleri her yıl düzenli olarak testlerden geçiren en güvenilir oluşumlardan birisi Euro NCAP. Avrupa'daki güvenlik standartlarının güncellemesiyle bu yıl çok daha zorlu hale getirilen testler, yaya ve yolcuların güvenliği söz konusu olduğunda önemli kriterleri beraberinde getiriyor.

Dacia Duster'ın kapsamlı çarpışma testi

Elbette durum böyle olunca üretici şirketler de yeni testler sebebiyle beklediği puanlara erişemiyor. Son olarak dünya genelinde ve ülkemizde epey sık kullanılan Dacia Duster'ın yeni modeline ilişkin testler de yayınlandı.

1:21'de gerçekleştirilen yaya bariyer testinde aracın sol kısmı fotoğrafta görülebiliyor.
1:21'de gerçekleştirilen yaya bariyer testinde aracın sol kısmı fotoğrafta görülebiliyor.
İlginizi çekebilirVolvo S90 kaya gibi sağlam: Tüm çarpışma testlerinden tam puan aldı

Birçok farklı parametrede değerlendirilen araç, yetişkin yolcu koruma kategorisinde %71 derecelendirme alırken; bu test yaya korumasında ise %56 seviyesinde. Çocuk koruması göz önüne alındığında ise rakam biraz yükselerek %66'ya çıkıyor. Tüm güvenlik sistemlerinden %37 alan Dacia Duster, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen diğer testler göz önüne alındığında 5 yıldız üzerinden 3 yıldız alıyor.