Demet Akalın'a haciz şoku! Mal varlıkları satışa çıkartılıyor

​Demet Akalın'a haciz şoku! Mal varlıkları satışa çıkartılıyor
​Demet Akalın'a haciz şoku! Mal varlıkları satışa çıkartılıyor

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın kayınpederi Abdi Kurt'a ait olan lojistik şirketine, borçlarından dolayı icra geldi.

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'a haciz şoku. Akalın’ın kayınpederi Abdi Kurt ile eşi Okan ve kaynı Ozan Kurt'a ait olan Martaş Lojistik Şirketi, borçlarından dolayı icralık oldu. Şirkete ait tırlara haciz getirilmesinin ardından Okan Kurt'un avukatı konuyla alakalı basın açıklaması yaparak şirketin zor zamanlardan geçtiğini belirtti.

Demet Akalın ve eşi Okan Kurt
Demet Akalın ve eşi Okan Kurt

Şirket avukatı tarafından yapılan açıklama şöyle: Değerli kamuoyu, Bugün basına çıkan haberlerle ilgili müvekkilim Okan Kurt ve Martaş şirketi adına yapılan haberlere cevap vererek sayın kamuoyunu aydınlatma gereğimiz doğmuştur. Ülkemizdeki döviz haraketliliğinin, sektördeki üst rekabet ve müvekkil şirkete yapılan saldırılar sonucunda, dar boğaza düşerek finansal problemler yaşamasına sebep olmuştur. Bu süreç 3 aydır başlamış durumdadır ve bu sürede Türkiye'nin devi olan bir otomotiv şirketine bütün borç kapatılmıştır. Sıralı bir şekilde şirketin bütün mal varlığı ile borçların tamamı kapatılacaktır. Bu süreç zaman yayılarak sıralı bir şekilde yapılacaktır. Müvekkil Şirket yöneticileri bütün alacaklılarla görüşmelerini devam ettirerek, karşılıklı anlayış çerçevesinde süreci devam ettirmektedirler. Bugün Basına yansıyan haber 3 aydır yaşanan bir süreç olmak ile beraber bu süreçte müvekkilin ticari ilişkisi olan firmalar ve çalışılan bütün bankalara anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz.

Demet Akalın ve Okan kurt
Demet Akalın ve Okan kurt

Edinilen bilgilere göre,şirket bir süredir mali sıkıntılar ile gündemde. Martaş Uluslararası Taş. İnş. Şirketi ve bağlı şirketlere yönelik çok sayıda haciz kararı bulunuyor. Haciz kararlarından bir bölümünü şirketin çalışanları oluştururken, bir bölümünü ise alacaklı şirketler ve bankalar oluşturuyor.

Martaş’a kayıtlı çok sayıda araca haciz konuldu. Alacaklı konumda olan akaryakıt dağıtım şirketlerinden biri 5.5 milyon liralık alacağı için, Martaş Nakliyat Turizm İnşaat, Martaş Uluslararası Taşımacılık şirketi ve Ozan Kurt’a ait Ekopet Taşımacılık şirketine yönelik haciz kararı aldırdı.

Martaş ve bağlı şirketlerin araçları yanı sıra gruba ait gayrimenkuller üzerinde de çok sayıda icra kararı bulunuyor. Söz konusu haciz yazılarından biri de, 905 bin liralık alacaklı konumda olan bir bankaya ait. Martaş’ın yaşadığı mali sıkıntının, Ozan Kurt’a ait akaryakıt şirketini de etkilediği öğrenildi. Ozan’ın Ekopet Taşımacılık şirketine ait istasyonların da bir süredir kapalı olduğu anlaşıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / HÜRRİYET