Demet Akalın'a şok! Okan Kurt'a, karşılıksız çek suçundan 3 ayrı dava açıldı

Okan Kurt

Şarkıcı Demet Akalın'ın hacizlerle boğuşan eşi Okan Kurt ve ailesine bu kez de karşılıksız çek suçundan 3 ayrı dava açıldı.

Ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın eşi iş adamı Okan Kurt, davalarla boğuluyor. Lukoil Eurasia Petrol A.Ş., geçtiğimiz Haziran ayında 560 bin TL değerindeki 3 ayrı çekin karşılıksız çıktığını belirterek, Akalın'ın eşi Okan Kurt'tan şikayetçi oldu ve İstanbul İcra Ceza Mahkemesi'nde 3 ayrı dava açtı.

Lukoil Eurasia Petrol A.Ş., davalara sunduğu dilekçelerinde Ekopet Taşımacılık Taahhüt Akaryakıt İnş. Sn. Tic. Ltd. şirketinden 31 Mayıs'ta 95 bin TL, 2 Haziran'da 364 bin TL ve 100 bin TL tutarlarında çek aldığını ancak bu çeklerin karşılıklarının banka hesaplarında bulunmadığını bildirdi.

Demet Akalın ve Okan Kurt
Demet Akalın ve Okan Kurt

Dilekçelerde çeklerin arkalarına bankanın karşılıksız şerhi düştüğü de vurgulandı. Şirket, baba Abdi Kurt, oğulları Okan ve Ozan Kurt'un karşılıksız çek suçundan yargılanmasını isteyerek, 3 isme mahkemenin çek düzenleme ve çek hesabı açma yasağı getirmesi ile her bir çek yaprağı için bin 500 güne kadar adli para cezası verilmesini talep etti. Okan Kurt ile babası ve kardeşi hakkında açılan karşılıksız çek davası önümüzdeki günlerde görülmeye başlanacak.

Bu iddialar üzerine Okan Kurt'un avukatı Mehmet Durmaz, yazılı bir açıklama yaparak söylentileri yalanladı.

İşte, o açıklama:

Okan Kurt
Okan Kurt

"Müvekkil Okan Kurt hakkında 07.09.2018 tarihli haberde belirtilen Ekopet Taşımacılık Taahhüt Akaryakıt İnş. San. Tic. Ltd. Şti. ile hiçbir ortaklığı bulunmadığı gibi haberde bahsi geçtiği şekilde çek ihtilafları ile ilgili imzası, şahsi bir borcu veya herhangi hukuki bir sorumluluğu da bulunmamaktadır. Müvekkilin hissedarı dahi olmadığı bir şirket üzerinden şahsına yöneltilen haberlerin gerçeği yansıtmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Av. Mehmet Durmaz"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >
KAYNAK / MEDYA TAVA