Başörtülü kadınlara hakaret davasında Deniz Çakır hakkında karar verildi

Deniz Çakır.
Deniz Çakır.

Oyuncu Deniz Çakır gittiği bir mekanda başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla davalık olmuş geçtiğimiz günlerde adliyeye giderek ifade vermişti. Çakır'a açılan davayla ilgili takipsizlik kararı verildi.

Oyuncu Deniz Çakır başörtülü kadınlara hakaret ettiği iddiasıyla adliyeye ifade vermeye gitmişti. Mahkeme çıkışı açıklama yapan Çakır, ''Sohbet ettik. Fotoğraf çekilme esnasında arkadaki kadın grubu kendilerinin fotoğrafını çektiğimizi düşünerek, 'Bizi mi çekiyorsunuz' dediler. Biz de kendilerini çekmediğimizi söyledik. Hatta arkadaşım Hande Canar telefonu götürerek kendilerine gösterdi. Fotoğraflarının olmadığını görünce ikna oldular. Bir süre her iki masadaki kişiler kendi eğlencesine devam etti. Bu arada kafenin garsonlarından birine kendi fotoğraflarının alındığını söylemişler. Garson gelip bize söylediğinde almadığımız konusunda bilgi verdik'' ifadelerini kullanmıştı.

Deniz Çakır iddiaları reddetmişti.
Deniz Çakır iddiaları reddetmişti.

Burası Arabistan değil

'Kadınların ısrarla fotoğraflarını aldığımızı söylemeleri nedeniyle telefonu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı. Telefon evde. Size bugün ulaştıracağım. Sonrasında konu kapandı. Yarım saat sakin oturduktan sonra ayrıldım. Ayrılırken herhangi bir tartışma ya da olay çıkmadı. Ben kesinlikle anlattıklarım dışında kafeye girerken bu kadınlara bakarak alay eder tarzda euzü besmele çekip jest ve mimik hareketi yapmadım. Zaten bu kadınlar benden sonra kafeye geldiler. Yine bu kadınlara bağırarak 'Ben Atatürkçü'yüm, burası Atatürk Türkiye'si Arabistan değil. Siz Arabistan'a İran'a gideceksiniz' şeklinde herhangi bir cümle kullanmadım. Tüm hayatım boyunca ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş bayanlar ile ilgili sosyal destek projelerinde yer almış bir insanım. Böyle bir konudan dolayı ifade vermek zorunda bırakıldığım için çok üzgünüm' diyen Çakır'ın davasıyla ilgili takipsizlik kararı verildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >