Denizde yüzen danayı Haluk Levent satın aldı

Kurbanlık danayı Haluk Levent satın aldı

Rize'de yaşanan komik olayın görüntüleri internete yayıldıktan sonra sosyal medyanın gündemine oturdu. Günlerce konuşulan olayın akibetini ünlü sanatçı Haluk Levent açıkladı.


Rize’nin İyidere ilçesinde Kurban Bayramı’nın 1. günü kesilmek üzereyken ipini kopartarak kaçmaya başlayan dana sahiplerinin peşinden koşmasına rağmen izini kaybettirdi. Bayramın son günü Trabzon’un Sürmene ilçesindeki Çamburnu mevkiinde denizde yüzerken görülen dana Sahil Güvenlik ekiplerinin müdahalesiyle kurtarılarak sahile çekildi. Danayı satın almak istediğini Twitter hesabından yaptığı paylaşımda duyuran ünlü sanatçı Haluk Levent, adını ‘Ferdinand’ koyduğu danayı satın aldığını açıkladı. Paylaşımda, Rize’den denize atlayarak 3 gün yüzerek Trabzon’dan çıkan Dana’yı satın aldıklarını belirten Levent, “Yarın İzmir Kemalpaşa Çiftlik Hayvanlarının barınağına gönderme kararı aldık. Dana’nın parasını ödeyen değerli dostlarım Arif Y. ve Ali Kemal S.ye teşekkür ediyoruz. Yazma dediler ama en azından soyadlarını yazmadım. Adını ‘Ferdinand’ koyduk. Bir çizgi filmde dananın adı idi. O da kaçıyordu böyle” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyayı en iyi kullanan sanatçı

Twitter'ı aktif bir şekilde kullanan ünlü sanatçı Haluk Levent, sosyal medya üzerinde gündem olan çoğu olaya kayıtsız kalmıyor. Sık sık yaptığı yardımlar, öğrencilere verdiği burslar ve sosyal sorumluluk projeleriyle isminden söz ettiren sanatçı, takipçileri tarafından takdir topluyor.


Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >