Depoya giren zabıta ekipleri gözlerine inanamadı

Erzurum'da meydana gelen olayda kaçak yollarla kaşar peyniri üretildiği tespit edilen bir depoya baskın düzenlendi. Düzenlenen baskın sonrası ortaya çıkan görüntü zabıtaları hayrete düşürdü.

Kaçak kaşar peyniri üretilen depoya giren Erzurum'un Horasan Belediyesi'ne bağlı İlçe Zabıta Ekipleri, karşılaştıkları pis kokuya ve manzaraya inanamadı. Üretim yerinde halk sağlığını tehdit eden alanların olduğunu ve kaşar peynir yapımında kullanılan süt tanklarının içinin sineklerle dolu olduğunu tespit eden ekipler, olay yerine İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerini çağırdı.

Belediye ekipleri tüm mallara imha etmek üzere el koyarak yasla işlem başlattı.
Belediye ekipleri tüm mallara imha etmek üzere el koyarak yasla işlem başlattı.

İmha edilmek üzere el konuldu

Tesisin tümünde geç vakitlere kadar yapılan detaylı incelemeler sonrasında gıda ve hijyen koşullarına aykırı ve ruhsatsız bir şekilde üretilen ürünlere el konuldu. Zabıta ekipleri iş yerini mühürlerken yasal çalışmalarının ardından suç konusu olan mamullerin resmi görevliler tarafından imha edileceği öğrenildi.
Horasan Belediyesi Zabıta Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, zabıta ekiplerinin ilçede halk sağlığını tehdit eden iş yerlerine geçit vermeyeceklerinin altını çizdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >