Depremde yarıkların oluştuğu üç kilometrelik yol çöktü

Yolda oluşan yarıklar
Yolda oluşan yarıklar

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'ın Samandağ ilçesinde kara yollarında birçok noktada metrelerce uzunluğunda yarıklar oluştu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük depremin etkilediği 11 ilde binlerce bina yıkıldı. Depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay'da ise büyük kayıplar yaşandı.

Geriye büyük bir enkaz yığını kalırken, ortaya çıkan yeni görüntüler ise felaketin şiddetini ortaya çıkarıyor.Hatay'ın Samandağ'ın ilçesi Yeni Mahallesi Liman Caddesi'nde depremin etkisiyle kara yolunun birçok noktasında kırıklar, yarıklar oluştu, çökmeler meydana geldi.

Yolda çatlak ve çökmeler oluştu

Yer yer 5 metreyi bulan çökmeler nedeniyle yolun trafiğe kapanmasıyla birçok kırsal mahalle yoluna ulaşım da durdu. Dron ile de görüntülenen bölgelerde yollardaki uzun çatlak, kırık ve çökmelerle oluşan tahribat gözler önüne çıktı.

"Sözün bittiği yerdeyiz"

Depremin ardından yolları görmeye geldiğini belirten Davut Uysal, "İnsan ne hissedebilir. Duygularımız alt üst oldu. Allah korusun. Yapacak bir şey yok. Bu yolun böyle olması korkunç. Sözün bittiği yerdeyiz. Acılarımız büyük. Kayıplarımız büyük. Allah'ın takdiri" diye konuştu.

"Bu kadar kötü beklemiyordum"

Dilber Uysal ise "Çok kötüyüz. Bu yolu görünce depremi bir kez daha yaşamış gibi oluyoruz. Felaket. Hayatım boyunca böyle bir şey görmedim, depremden önce burası sakindi. Bu kadar kötü beklemiyordum" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >