Didik didik araştıran polisler 17 yıl önce kaybolan kadının gizemini çözdü

17 yıldır haber alınamayan kadının babası, amcası ve amca oğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi.
17 yıldır haber alınamayan kadının babası, amcası ve amca oğlu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kayıp kadının babası, amcası ve kuzeni tuutklandı. 17 yıl önce kaybolan kadın ise bakın nerede bulundu.

Edinilen bilgiye göre, Elazığ'da yaşayan 1 çocuk annesi 42 yaşındaki Yurdagül Kaya’dan yıllardır haber alamayan bir arkadaşı, polise ihbarda bulundu.

2001'den beri kimse görmedi

İhbar üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. 2001’de Bursa’dan Elazığ’a geldiği belirlenen Kaya’nın, o tarihten bugüne kadar kimsenin görmediği bilgisine ulaşan polisler aileye yöneldi. Polisin çalışmasında kadının öldürüldükten sonra cesedinin Bitlis’in Güroymak ilçesi sınırlarında bir köprüden atıldığı belirlendi. Bunun üzerine cinayet şüphesiyle ilgili gözaltına alınan baba H.K., amca H.K. ve amca oğlu O.K. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaybolan kadın kimsesizler mezarlığına defnedildi

Dedektif gibi araştırmasını sürdüren polisler, kadının cesedinin bulunması için Bitlis’e yöneldi. Polisler, 2001 yılında Bitlis Güroymak ilçesi Aşağıkolbaşı köprüsü altında kimliği belirsiz bir kadın cesedinin bulunduğunu, otopsi sonrası Diyarbakır Yeniköy mezarlığına kimliği meçhul kimsesiz olarak defnedildiği bilgisine ulaşıldı.
Defin öncesi 2001 yılında cesedin çekilen fotoğraflarından ve üzerindeki eşyalardan cesedin Kaya’ya ait olduğunu belirlendi.
1 çocuk annesi kadının eşarpla boğularak öldürüldüğü de ortaya çıktı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >