Dilan Polat'ın yeni gelir kapısı: Tam 300 kişiye dava açtı

Dilan Polat
Dilan Polat

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Dilan Polat'ın kendisine hakaret eden 300 kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Polat, dosyalar açılıp ve uzlaşmaya gidilirse tek dosyadan en az 30 bin TL kazanacak.

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklanan Dilan Polat'ın cezaevi hayatı da merak konusu oldu. Polatların davasını en başından beri takip eden Emrullah Erdinç, Dilan Polat'ın cezaevindeyken de kendisine bir gelir kapısı bulduğunu anlattı.

Hakaret davaları açılıyor

Erdinç'in iddiasına göre Dilan Polat ve ailesi sosyal medyada paylaşım yapan ve kendilerine göre hakaret olduğunu iddia ettikleri kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

Emrullah Erdinç katıldığı 2. Sayfa yayınında şu ana kadar 300 dosyanın savcılıkta olduğunu ifade ederken "Dilan ve Engin Polat bu davalardan gelir elde edebilir. Tüm hesaplarına el konulmuş olması sebebiyle Polat ailesi buradan bir gelir elde edebilir" dedi.

"300 dosyadan 9 milyon TL"

Uzlaşmada ödenen rakamın minimum 30 bin TL olduğunu da ifade eden gazeteci bu ücrete zam geleceğini de söyledi. Emrullah Erdinç, "30 bin TL, şu anki dosya için söylüyorum 300 dosyadan 9 milyon TL eder. Legal para mı? Tamamen legal para!" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >