Dilber Ay'ın mezarı açılacak: Çocukları miras kavgasına başladı!

Dilber Ay.
Dilber Ay.

29 Nisan'da hayatını kaybeden sanatçı Dilber Ay'ın oğlu ve kızı arasında miras kavgası çıktı. Yaşanan kavga sonrası şarkıcının kızı mezarını açtırıp DNA testi yaptırmak istediğini söyledi.

Türk müziğinin usta isimlerinden birisi olan Dilber Ay, 29 Nisan'da hayatını kaybetti. Ani ölümüyle herkesi üzen şarkıcının kızı ve oğlu arasında miras kavgası yaşanmaya başladı.

Nüfusta annesinin üzerinde kayıtlı olmadığını ve mirastan yararlanmak istediğini söyleyen Ay'ın kızı, annesinin mezarını açtırmaya karar verdi.

'Annemin üzerine kayıtlı değiliz'

Kanal D ekranlarında yayınlanan sabah programına telefonla bağlanan Dilber Ay'ın kızı, ''İbrahim annemin üçüncü gününde gitti bir daha gelmedi. O gitmiş mirasına sığınıyor. Biz annemin üzerinde görünmüyoruz. Annemin üzerinde bir şeye de hak değiliz. Abim veriyor ama İbrahim beyin ne yapması lazım. Bizi takip etmesi lazım. Bizi bu duruma düşüren İbrahim Bey" ifadelerini kullanarak şarkıcının eşinin kendilerine pay vermediğini belirtti.

Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş
Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş

'Miras bana kaldı'

Kız kardeşinin iddialarının ardından telefonla canlı yayına bağlanan Dilber Ay'ın oğlu, "220 metre yerlerinizi vereceğim dedim ben size. Mirasın dörtte üçü bana kaldı. Allah için bir hak var. Ben hepsini niye alayım? Bir hak var İbrahim abi dedim arabayı sat Annemin 15-20 bin TL borcu var. Arabayı sat o borcu kapatalım, o evi sana vereyim.

Düzce'deki 630 metre kare yeri bize ver dedim. O da verdi. Ankara'daki daire ve arabayı İbrahim abiye verdim.Annemin de mezarını açtırmam" dedi.

'Ben onlara babalık yaptım'

İki kardeşinin tartışmasının ardından programa bağlanan şarkıcının eşi İbrahim Karakaş, "Dilber Ay rahmetli oldu, ertesi gün ben bunları topladım. 'Bakın yavrularım ben sizin babanınızım. Acı bizim acımız bizden başka kimse yanmaz' dedim. Ben koskoca Dilber Ay'ı kaybettim. Bana 22 senedir baba diyordu şimdi abi diyor. Ne abisi hayırdır? Dilber Ay öldükten iki gün sonra bana abi demeye başladılar. Ben onlara babalık yaptım. Miras Ümit'in o bölüştürecek ben değil.

Kadın çocuklarına harcasın diye ben 15-20 TL'lik tişört giyiyordum. Ben bu evi satmaya kalksam 130-140 bin TL kalır. Arabayı satsam 46-47 bin TL. Onlara da kardeş başına 220 bin TL kaldı. Filiz'e hakkım zehir zıkkım olsun. Kadını (Dilber Ay) rezil ettiler ne gereği vardı."