Diriliş Ertuğrul dizisine sürpriz transfer

Öykü Çelik.
Öykü Çelik.

Başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın yer aldığı, TRT'nin reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'a sürpriz bir oyuncu takviyesi yapıldı. Oyuncu Öykü Çelik, diziye dahil edildi.

TRT'nin yayınlandığı günden bu yana reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul kadrosuna yeni bir isim dahil etti. Önümüzdeki günlerde Diriliş izleyicisiyle buluşacak olan güzel oyuncu Öykü Çelik'in sürpriz bir karaktere hayat vereceği öğrenildi. Birçok dizi ve filmde rol alan Çelik, en son Savaşçı dizisinde 'Astsubay Üstçavuş Yeter Alayunt' karakterini canlandırmıştı.

Diriliş Ertuğrul son bölümde ne olmuştu?

Ertuğrul, Gündüz'ü fidye karşılığında kaleden kurtarmış ve bir oyun kurarak İlbilge'nin onların peşinden gelmesini sağlamıştı. Amacı ise, İlbilge'yi Gündüz'ün masumiyetine inandırmaktı. Obaya ise beklenmedik misafirler olan Selcan ve oğlu Süleyman gelmişti. Emir Bahaeddin, Gündüz'ün Ertuğrul tarafından Nikea'ya götürüldüğünü öğrenince, obaya baskın vermişti. Bununla da yetinmeyip Artuk'u zindana attırmıştı. Ancak herkes Ertuğrul'un Gündüz'ü Nikea'ya götürdüğünü düşünürken; Ertuğrul, Gündüz'ü Söğüt'te adaletin karşısına sağ salim çıkarmıştı. Ertuğrul, bu hamlesiyle tüm oyunları bertaraf etmiş ve Gündüz'ün masumiyetine İlbilge'yi ikna etmek olan Ertuğrul, neticesinde bu hedefinde muvaffak olmuş ve Gündüz, mahkemece aklanmıştı.

Dizide Ertuğrul karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan.
Dizide Ertuğrul karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan.