Diriliş Ertuğrul'un yeni sezon ilk fragmanı yayınlandı: Kutlu cenk başlıyor!

Diriliş Ertuğrul 122. bölüm yeni fragmanı yayınlandı.
Diriliş Ertuğrul 122. bölüm yeni fragmanı yayınlandı.

Sabırsızlıkla beklenen Diriliş Ertuğrul'un 122. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yeni bir döneme başlayan Diriliş Ertuğrul, bu sezon itibariyle Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı o dönemi konu alacak. Dizinin yeni sezon ilk bölümü 7 Kasım'da TRT ekranlarında başlıyor.

Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonu için merakla beklenen tarih açıklandı. Ayrıca yeni bir fragman daha yayınlandı. Yeni sezon 2. fragmanında Ertuğrul, annesine obasını ayakta tutmaya çalışırken esas meselenin babalık olduğunu annesine söyler. Halime Sultan'ın ölümü ile yıllarca çocuklarına hem babalık hem analık eden Ertuğrul için evlenme vakti gelmiştir. Annesi de Ertuğrul'a bu yönde öğüt verir.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk tanıtımı

Diriliş Ertuğrul yeni sezonuna bu yıl 7 Kasım’da başlıyor. Yayın gününde değişikliğe gidemeyen dizi yeni sezondan ilk bölümü ile önümüzdeki hafta çarşamba akşamı ekrana gelecek.

İşte Diriliş Ertuğrul'un 4. sezon 122. bölüm yeni fragmanı

Diriliş Ertuğrul yeni sezonda izleyicileri neler bekliyor?

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölümü Çarşamba günü TRT ekranlarında yayınlanacak.
Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölümü Çarşamba günü TRT ekranlarında yayınlanacak.

Göç vakti geliyor

Hayme Ana, Ertuğrul'un yiğitlerinin başarı ile döneceğini söyler. Söylediği gibi de olur. Bamsı Beyrek ile Turgut Alp iyi haberlerle döner. Gündüz de yanlarındadır ve Hayme Ana'nın kahramanlığından söz eder. Ertuğrul Bey göçün vakti geldiğini söyler ve Söğüt'e göç başlayacaktır. Hayme Ana, Gündüz'e Söğüt'ün hikayesini anlatır. Gündüz de babası gibi bir yiğit olacağını söyler.

İmparatorun oğlu Prens Theodor Ertuğrul Bey'in huzurunda

Nikea'dan imparatorun oğlu elçi olarak gelir. Bamsı ve Turgut şaşırır ama Ertuğrul kendinden emindir. Türkler'in karşısında duramayacaklarını anladıklarını söyler. Bamsı ile Turgut imparatorun oğlunu karşılar. Prens Theodor kendini tanıtır ve Ertuğrul Bey'in huzuruna çıkar. Prens sulh anlaşması için gelmiştir. İstediği barışın kalıcı olmasıdır, yanında da bir sandık dolusu değerli eşyayı hediye olarak getirir. Ertuğrul, barışın bozulma sebebi olarak onları gösterir, prens teminat olarak kendini gösterir. Ertuğrul sulh teklifini geri çevirmeyeceklerini söyler. Ve anlaşma imzalanır. Ertuğrul, Bamsı, Artuk ve Turgut'un keyfi yerindedir. Prens dürüst bir çizgi çizmiştir ama yine de tedbiri elden bırakmayacaklardır.

Noyan kardeşinin ölümünü öğreniyor

Karacahisar'dan haber gelir. Noyan, Ertuğrul'un adamlarının tabakaneyi basıp herkesi öldürdüğünü öğrenir. Noyan'ın kankardeşini de Ertuğrul ile Hayme Ana'nın öldürdüğünü duyar. Noyan ağıtlar yakarak, öfke ile Ertuğrul'un adını sayıklıyor.

Ertuğrul, Moğol tehdidinin bitmediğinin ve yeniden Anadolu'ya saldıracaklarının farkındadır.

Halime Hatun'a veda

Göç vakti geliyor. Ertuğrul Halime'nin mezarına giderek vedalaşıyor. Gündüz de, Hayme Ana'da oradadır. Ertuğrul niyet Söğüt'e gittiklerinin de müjdesini verir. Gündüz'ün gözyaşları arasında dualar edilir. Sonra da Söğüt'e doğru yola koyulurlar.

Diriliş Ertuğrul'da geçtiğimiz sezon neler yaşanmıştı

Noyan, Anadolu'ya girdiklerinde onlara tabi olmayanları kılıçtan geçirme emri verir. Ancak önce beklemelerini söyler, Noyan'a göre Türkler birbirine düşüp birbirlerinin gözünü oyacaktır. Amacı ise Türkler'i Kösedağ'da kıstırmaktır. Son darbeyi burada vuracaktır.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >