Diriliş'in dün akşamki bölümüne İbn Arabi'nin kıssadan hissesi damga vurdu

diriliş
diriliş

Diriliş Ertuğrul'da İbn Arabi'nin anlattığı Hz. Ömer kıssası ile ekran başındakilerin tüylerini diken diken etti.

TRT'nin reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul'un dün akşam yayınlanan bölümü izleyiciyi ekrana kilitledi. Diziye damgasını ise Hz. Ömer hikayesi vurdu.

Heyecan ve adrenalinin bir an olsun eksik olmadığı yeni bölümde, uzun bir aradan sonra diziye dönüş yapan İbn Arabi'nin anlattığı Hz. Ömer kıssası geceye damga vurdu.

İşte o hikaye

Dün akşamki bölümde hangi sorulara yanıt arandı?

Ertuğrul, Bahadır ve ailesini bertaraf ettikten sonra Karacahisar Kalesi’ni fethetmek için yola koyulmuş, gizli geçitten girip nihayet kaleyi fethetmişti. Ares ise kendini ölüler arasına saklayarak kaçmayı başarmıştı.

Ertuğrul’un bundan sonraki idare siyaseti ne olacak? Kaleyi fethetmesi Ertuğrul’a ne gibi mesuliyetler yükleyecek? Ares’i yakalamak için ne yapacak? İmparatordan gelecek tehditler ve saldırılara karşı ne gibi tedbirler alacak?

Kaleyi kaybeden ve ölülerin arasına gizlenip kaçan Ares nereye gidecek? Bilecik Tekfuru’na ulaşabilecek mi? Ertuğrul’dan kaleyi geri almak için nasıl bir yol izleyecek? Yakalanacak mı yoksa ordu toplayıp geri mi dönecek?

Yaralanan Titan’ın akıbeti ne olacak? Ares’in peşine düşen Atsız onu yakalayabilecek mi? Ertuğrul’un fetih haberi geldikten sonra Sultan nasıl bir karşılık verecek? Emir Saadeddin’in bu duruma tepkisi ve planı ne olacak?