Dışişleri duyurdu: Yunanistan ile Ortak Eylem Planı Toplantısı Atina'da gerçekleşecek

Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ortak Eylem Planı Toplantısı ve Siyasi İstişareler, başkent Atina'da gerçekleştirilecek.
Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ortak Eylem Planı Toplantısı ve Siyasi İstişareler, başkent Atina'da gerçekleştirilecek.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Yunanistan arasındaki Ortak Eylem Planı Toplantısı ve Siyasi İstişareler, 16-17 Ekim tarihlerinde başkent Atina’da gerçekleştirilecek. Toplantıda, 22 Mart 2023 tarihinde Ankara’da yapılan son toplantıdan bu yana kaydedilen ilerlemenin gözden geçirileceği öngörülüyor.

Türkiye ve Yunanistan arasında Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar ve Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Konstantinos Fragogiannis başkanlığındaki heyetler 16 Ekim 2023 tarihinde Atina'da bir toplantı gerçekleştirecek.

Son toplantı 22 Mart'ta Ankara'da yapıldı

Toplantıda, ikili ticari, ekonomi, enerji, ulaştırma, eğitim, sağlık, çevre ve beşeri ilişkilerin geliştirilmesine yönelik Ortak Eylem Planı’nda, 22 Mart 2023 tarihinde Ankara’da yapılan son toplantıdan bu yana kaydedilen ilerlemenin gözden geçirilmesi ve sürece dahil edilebilecek yeni iş birliği sahalarının istişare edilmesi, ayrıca sürecin geleceği hakkında fikir teatisinde bulunulması öngörülüyor.

Bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak

17 Ekim'de, Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakanlıkları arasındaki düzenli siyasi istişareler çerçevesinde Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar ile Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Aleksandra Papadopoulou başkanlığındaki heyetler arasında Atina’da görüşmeler gerçekleştirilecek. Siyasi istişarelerde ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası konular ele alınacak.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >