Diyarbakır'da sanayi sitesi patladı: Ağır yaralılar var

Diyarbakır'da sanayi sitesi patladı
Diyarbakır'da sanayi sitesi patladı

Diyarbakır'da, meydana gelen olayda sabah saatlerinde Üçüncü Sanayi Sitesi'ndeki oto tamir atölyesinde patlama yaşandı. Korku ve panik anlarının yaşandığı patlamada yaşananlar güvenlik kameralarına yansıdı. Valilikten yapılan açıklamaya göre atölyede sanayi tüpünün patlaması sonucu 5'i ağır 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

Kayapınar ilçesindeki Üçüncü Sanayi Sitesi'nde sabah saatlerinde bir oto tamir atölyesinde patlama meydana geldi, 5'i ağır 10 kişi yaralandı. İhbarla olay yerine sağlık, UMKE, AFAD ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar, ilk müdahalenin ardından kentteki hastanelere kaldırıldı. Patlamanın yaşandığı atölye kullanılamaz hale gelirken, diğer iş yerleri ile araçlarda da hasar oluştu. Patlamanın şiddeti, çevredeki iş yerlerinin güvenlik kameralarına da yansıdı. Patlama anı ve sonrası yaşanan panik anbean kaydedildi. Olay yerine gelen İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, inceleme yaptı. Yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğunu belirten Aşkın, gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

"Camlar üzerimize yıkıldı"

Olay sırasında kendi atölyesinde olduğunu belirten oto tamirci Murat Aygün, "Buradaki camlar üzerimize yıkıldı. Yaralı bir arkadaşımızı, kendi imkanlarımızla hastaneye götürdük. Ne olduğunu pek anlamadık" dedi. Musa Yüksel de patlama sırasında içeride olduğunu ifade ederek "İş yerimizde yaralı yok ama içeridekilere ne durumda bilemiyoruz. Müdahalede bulunduk" diye konuştu.

Valilik konuyla ilgili açıklama yaptı

Diyarbakır Valiliği patlama ile ilgili yaptığı açıklamada, "Kayapınar ilçemiz 3. Sanayi Sitesi'nde bulunan bir oto tamir atölyesinde saat 09.20 sıralarında sanayi tüpü patlaması meydana gelmiş, 5’i ağır olmak üzere toplam 10 vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız ilk müdahalelerinin ardından en yakın hastanelere sevk edilmiş olup, tedavileri devam etmektedir" ifadeleri kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >