Diyarbakırlı Yusuf’un ölümünde kahreden detay!

Yusuf Yılmaz
Yusuf Yılmaz

Diyarbakır'da kaybolduktan 12 gün sonra su kanalında cansız bedenine ulaşılan Yusuf Yılmaz, yüzünden teşhis edilemeyince giysi ve ayakkabılarından teşhis edildi.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde kaybolduktan 12 gün sonra su kanalında cansız bedenine ulaşılan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’ın bedeninin tanınmayacak halde olduğu öğrenildi. Aile Yusuf’u giysi ve ayakkabılarından teşhis etti.

30 kilometre uzakta bulundu

Silvan ilçesine bağlı Çatakköprü Mahallesi’nde 1 Temmuz sabahında hayvan otlatmak için evden çıkan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz’dan 12 gün haber alınamamış, yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen Yusuf’tan bir ize rastlanmamıştı. Yeşerdi köyünde akıntıya kapılıp kaybolan Selman ve Fırat Kızılçiçek’i arama çalışmaları sırasında 12 gün boyunca ulaşılamayan Yusuf Yılmaz’ın cansız bedenine köyün yaklaşık 30 kilometre uzağında bulunan sulama kanalında ulaşılmıştı.


Yılmaz'ın yapılan otopsisinin ardından ailesine teslim edilerek dün Batman’ın Beşiri ilçesine bağlı İkiköprü Mahallesi’nde defnedildi. Yusuf’un otopsi raporunda üzerinde elbise ve ayakkabılarının bulunduğu, vücudunda ise darp, cebir ve tecavüz izine rastlanmadığı öğrenildi. Raporda vücutta deformelerin olduğu belirtilirken, aile Yusuf’un yüzünün tanınamaz hale gelmesi nedeniyle Yusuf’u giysi ve ayakkabılarından teşhis edebildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >