20.356 Takipçi

Politikadan dosya habere, yerel haberden özel çalışmalara kadar haberin sosyal medyasındasınız. Bazen 'ciddi mesele' bazen bir dakikalık videolarla gündeme dair önemli detaylarla buradayız.

Doğan Medya'nın satıldığı iddiası hisseleri uçurdu

Arşiv
Arşiv

Aydın Doğan'a ait Doğan Medya Grubu'nun Demirören grubuna satılacağı iddiaları, Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisselerini yüzde 17'nin üzerinde hareketlendirdi.

Doğan Medya Grubu'nun, Demireören grubuna satışı için anlaşmaya varıldığı iddia edildi. Basında yer alan haberlerden sonra Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Holding hisseleri yukarı yönde hareketlendi.

İddialara göre Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı. Konuyla ilgili açıklamanın kısa sürede KAP'a yapılması beklenirken, konu ile ilgili olarak Doğan Holding ve Demirören Grubu'ndan yetkililere ulaşılamadı.

  • Saat 15.24 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem görüyordu.

İLGİLİ HABERLER