Dolandırıcılara 1 milyon TL değerindeki altınlarını elleriyle teslim etti

Arşiv
Arşiv

Samsun'da kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşen 81 yaşındaki G.K. piyasa değeri 1 milyon lira olan altınlarını elden teslim ederek dolandırıldı. Dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın polise şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kılıçdede Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kimliği belirsiz dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıtıp telefonla aradıkları 81 yaşındaki G.K. adlı yaşlı kadını korkutup kandırdı.

1 milyon TL değerindeki altınları dolandırıldı

Yaşlı kadının evine giden dolandırıcılar piyasa değeri yaklaşık 1 milyon lira olan bir adet beşibirlik altın, iki adet Atatürk armalı altın, iki adet 500'lük Reşat altın, iki adet Reşat armalı altın, iki adet Reşat altın, üç adet Ata lira, bir adet yarım altın, 32 adet çeyrek altın, 9 adet Ata arma altın, 18 adet yarım Ata altın, 11 adet yaklaşık 150 gram olan altın bilezik, bir adet yaklaşık 40 gram olan altın hazır bilezik, iki adet taşlı altın yüzük, bir çift altın kol düğmesi ve bir adet altın antik gerdanlığı alıp kaçtı.

Dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın polise şikayette bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >