Dört kardeş evde ölü bulundu: 'Dikkat siyanür var' yazıp intihar ettiler

Fatih'te bir evde 4 kardeş ölü bulundu.- DHA
Fatih'te bir evde 4 kardeş ölü bulundu.- DHA

İstanbul Fatih'te gece saatlerinden itibaren hareketlilik söz konusu. Sebebi ise bir evde ikisi kadın dört kardeşin ölü bulunması... Tespitlere göre, dört kardeş siyanür içerek intihar etti. Kardeşlerin intihar nedenleri ise bilinmiyor.

İstanbul Fatih'te, iddiaya göre kapısında ''Dikkat siyanür var'' yazılı not olan bir evde, 2'si kadın 4 kardeş ölü bulundu.

Olay, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi'nde bulunan bir binanın birinci katında yaşandı. Akrabalarına ulaşamayan bir kişi polisi arayarak durumu anlattı. İddiaya göre, olay yerine dün akşam saat 23.00 sıralarında giden ekipler kapıda, "Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin" şeklinde not buldu. Bunun üzerine olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı. Gerekli tedbirlerin alınmasının ardından içeriye giren ekipler kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin'in cansız bedenleriyle karşılaştı.

DHA
DHA

Ekipler maske takarak girdi

İHA
İHA

Cesetler, yapılan işlemlerin ardından morga taşındı. DHA
Cesetler, yapılan işlemlerin ardından morga taşındı. DHA

"Arkadaşı telefonu kapalı dedi, polisi aradık"

Olayın ardından kardeşlerin alışveriş yaptığı bakkalın sahibi Yusuf Deniz konuştu.

Yusuf Deniz, en son cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin'in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, "Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, 'Bunların telefonu kapalı' dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya" diye konuştu.

Maaşına haciz konulmuş

Konuşmasını sürdüren Deniz, "Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4'ü de bekardı. Yalnız sıkıntıları, maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana 'Maaşıma haciz koydular' dedi" ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >