DSÖ: Koronavirüs'e karşı 20 aşı geliştirildi

Arşiv
Arşiv

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini ve aşının 2020'nin son çeyreğine kadar kullanıma hazır olacağını açıkladı.

Koronavirüsün yankıları sürerken Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini duyurdu. DSÖ'nün Rusya Sorumlusu Melita Vujnovic, korona virüsüne karşı 20 aşının dünya çapında geliştirilmesinin sağlandığını açıkladı. Vujnovic, Novosibirsk'te bulunan Rus vektör biyoteknoloji merkezi tarafından oluşturulan bir aşının testlerinin de başladığını söyledi.

Aşı 2020'nin dördüncü çeyreğinde hazır olacak

  • Bilim insanlarının aşının 2020'nin dördüncü çeyreğine kadar kullanıma hazır olacağını umduğunu açıklayan Vujnoviç, DSÖ'nün de korona virüsle mücadele çalışmalarının ilerleme hızından memnun olduğunu belirtti. Rus yetkili ayrıca çok sayıda klinik ilaç çalışmasının devam ettiğini ve ilk sonuçların önümüzdeki birkaç hafta içinde alınmasının beklendiğini söyledi.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 10 bini aştı

11 Mart'ta Dünya Sağlık Örgütü (WHO) korona virüsü salgın hastalık olarak nitelendirdi. Dünya çapında korona virüsünden 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 245 bin 900'den fazla kişide vak'a görüldü.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >