Dubai'de 250 bin TL'den fazla trafik cezası alan İngiliz turist ülkesine dönemiyor

Farah Hashi
Farah Hashi

Dubai'de, Lamborghini marka kiralık spor otomobille sürat yapmaktan 250 bin liradan fazla ceza alan İngiliz turist Farah Hashi ülkede ‘mahsur’ kaldı. Hashi’nin ağabeyi kardeşinin cezayı ödeyecek parasının olmadığını belirtti.

Dubai'de 250 bin TL'den fazla trafik cezası alan İngiliz turist Farah Hashi ülkede 'mahsur kaldı. Hashi'nin Dubai'nin en kalabalık yollarından birindeki hız sınırını onlarca kez geçtiği belirtilmişti.

Ceza, Hashi'nin Şeyh Zayed Caddesi'nde aracı saatte 240 kilometre hızla kullanıp caddedeki bütün hız kameralarını tetiklemesinin ardından verilmişti.

“Oradaki yasaları bilmiyor”

Farah’ın ağabeyi Adman Hashi "Ceza kesildikten sonra gelip pasaportunu istediler, o da korkundan pasaportunu verdi. Şimdi 40 bin sterlin ödemesini istiyorlar. Komik bir şey bu. O kadar parası yok. Şu anda işsiz ve Dubai'ye arkadaşlarını ziyaret etmeyi gitmişti" dedi.

Adman Hashi ayrıca kardeşinin ülkedeki kalışının uzaması nedeniyle, otel parasını borç aldığını ve ailenin ne zaman eve döneceğini bilmediğini söyleyerek,

"Araba kirasını bile o ödemedi. Arkadaşlarından biri ayarlamıştı. Saatte 200 kilometre hız yaparken yakalandı ama oradaki yasaları bilmiyordu" diye konuştu.