Düğünden bir gün sonra gelin pozitif çıktı: 24 kişi karantinaya alındı

Denizli’nin Çameli ilçesinde mahalle düğünü
Denizli’nin Çameli ilçesinde mahalle düğünü

Mahalle düğünü sonrası koranavirüs testi pozitif çıkan gelinin ardından, damat ile birlikte düğüne katılan 23 kişi daha karantinaya alındı.

Denizli’nin Çameli ilçesine bağlı Kolak Mahallesi'nde yaşayan Halise N.A. ile Muhammet S. çifti, 22 Ağustos günü mahalledeki okulun bahçesinde düzenlenen düğün ile hayatlarını birleştirdi.

Düğünün ertesi günü rahatsızlanan gelinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine çiftin düğünü mahalleli için kabusa dönüştü.

24 kişi karantinada

Kırsal mahalleye gelen filyasyon ekipleri, düğünde gelin ile yakın temas eden kişilerle irtibat kurdu. Filyasyon ekiplerinin çalışmaları ve şikayetleri ortaya çıkan vatandaşların sağlık kuruluşlarına başvurmaları üzerine gelin Halise N.'nin ardından damat Muhammet S. ile birlikte düğüne katılan 23 kişi daha testlerinin pozitif çıkması veya temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya alındı.

Mahallede tedbirler artırıldı

Kolak Mahallesi'nde düğünün ardından bir anda koronavirüs vaka patlaması yaşandı. Hızlı bir şekilde mahallede önlemleri artıran Çameli Kaymakamlığı, temaslı olabilecek veya şikayetleri oluşan vatandaşların bir an önce filyasyon ekipleriyle irtibata geçmesi için uyarı yaptı.

Mahalledeki pozitif vaka sayısında ciddi bir artış yaşanması durumunda, toplu karantina tedbirinin uygulanabileceği belirtildi.