Dünya markası koladan ölü fare çıktı

Kolanın birçok zararı bulunuyor.
Kolanın birçok zararı bulunuyor.

Fransa'da bir adam öğle yemeğini yediği sırada bir şok yaşadı. Yemeğin yanında içtiği kutu kolanın içinden ölü fare çıktığını iddia etti. 21 gün müşahede altında tutulan adam, ABD merkezli ünlü kola şirketinin kendisine 6'lı kola göndermek istediğini söyledi.

1800’lü yıllarda üretimine başlayan alkolsüz içecek markasında ölü fare şoku yaşanıyor. Olay 7 Mart’ta Fransa’nın kuzeyindeki Varenne-sur-Seine bölgesinde yaşandı. İsminin Damien olduğunu söyleyen 34 yaşındaki adam, işten çıkıp eve gittiği sırada pizzanın yanında kola bazlı içeceği tüketti. Yemeğini bitirdikten sonra kolasından son bir yudum alan ve kutuyu atmaya hazırlanan adam kutunun içindekini görünce irkildi.

6'lı kola göndermek istediler

Kutunun içine dikkatlice bakan adam kutunun içinde ufak bir pati görünce daha da yakından baktı ve bir fare ölüsünün kutunun içinde olduğunu söyledi. Fransa’nın çok okunan gazetelerinden Le Parisien’e konuşan adam, “Hemen şirketi aradım ve benim derdimi dinlediler. Bir saat boyunca konuştuktan sonra bana 6’lı kola göndermek istediler. Daha sonra da farenin kutunun içine üretim sırasında girme ihtimali olmadığını söylediler” ifadesini kullandı.

Kolanın içinden fare çıktı.
Kolanın içinden fare çıktı.

21 gün müşahede altında kaldı

Şirketin kutuyu incelemek için istediğini de dile getiren Damien, “Bu kutuyu vermek istemiyorum çünkü bu yaşadıklarımın tek kanıtı. Kola kutusunu buzdolabında saklıyorum” dedi. Yaşadıklarından sonra sağlık durumundan endişe ettiğini söyleyen adam hastanede.

The World News'in haberine göre, 21 günlük müşahede altında olduğunu da vurguladı. Doktorlar, farenin sıvılarından kaynaklanan rahatsızlıkları ve enfeksiyonları engellemek için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >