Dünyaca ünlü aktör Sylvester Stallone'den şoke eden itiraf

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone

Dünyaca ünlü aktör Sylvester Stallone, kendisine şöhreti getiren Rocky karakteri hakkında öyle bir şey söyledi ki!

Dünyaca ünlü aktör Sylvester Stallone, hayranlarını şoke eden bir itirafta bulundu. Stallone, kendisine şöhreti getiren karakteri Rocky için konuştu.

Stallone, "Bir daha Rocky'de oynar mısınız?" sorusuna, "Romatizmam var. Sakatlanma lüksüm yok. Bir Rocky filmini daha kaldıramam" cevabını verdi.

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone

Stallone'nin bu cevabı, yeni bir Rocky filmi bekleyenleri üzdü. Stallone, son olarak Kaçış Planı 2 filminde rol almıştı.

Rocky filmiyle elde ettiği başarı

Rocky
Rocky

İtalyan asıllı aktör. Profesyonel bir oyuncu olarak ilk filmi 1971 yılında rol aldığı Woody Allen‘ın çevirdiği Bananas’tır. İlk küçük çaplı başarısını, senaryosunu kendisinin yazdığı “ Lords of Flatbush ” adlı filmdeki oyunculuğuyla yakalayan aktör, bu filmden sonra daha nitelikli rollerde oynamaya başlamıştır. Stallone’nin gerek yapımcıların gerekse seyircinin dikkatini çekmesini sağlayan filmi “Rocky ” olmuştur. Bu filmde İtalyan asıllı bir boksör olan Rocky Balboa‘nın hayatı anlatılmış ve filmin gişe başarısı beklenenin üstünde çıkınca projeye devam kararı alınmıştır. Rocky adının, 1956 yılında boksu namağlup bir şekilde bırakan ağırsiklet boks şampiyonu Rocky Marciano’dan esinlenerek verildiği düşünülmektedir. Bu filmle dünya çapında üne kavuşan Stallone, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülüne aday gösterildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >