Dünyaca ünlü aktörün Türkiye hayranlığı

Jean Claude Van Damme
Jean Claude Van Damme

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncularından Jean-Claude Van Damme, bir ödül töreninde juri üyeliği yapmak için Antalya’ya geldi. Ünlü oyuncu, “Yeni filmim ‘Falcon Man’de rol alabilecek Türk kızları arıyorum” diye konuştu. Van Damme, ayrıca filmde bir Türk erkek oyuncunun da olacağını belirtti

Dünyaca ünlü aktör Jean Claude Van Damme, Türk insanının büyüleyici bir ilişkisi olduğunu belirterek, "Türkiye’de kişisel bir şey bulmak istedim, ortamı burada buldum ve çok mutluyum" dedi.


Kaldığı otelde basınla bir araya gelen Belçikalı sporcu ve aktör Jean Claude Van Damme, Türkiye’yi çok sevdiğini belirterek, Türk insanını çok samimi bulduğunu kaydetti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Van Damme, ‘Türkiye-ABD ilişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’ye gelirken herhangi bir tedirginlik yaşıyor musunuz?’ sorusuna karşılık politikayla hiç ilgilenmediğinin altını çizerek, "Türk insanının büyüleyici bir ilişkisi var. Herkesin ayrı bir karakteri var. Kimse kimseye benzemiyor. Türkiye’de kişisel bir şey bulmak istedim, ortamı burada buldum ve çok mutluyum. Politikayla hiçbir alakam yok. Genç ve güçlü kalmayı hedefliyorum" dedi.

Yeni sinema filmi hakkında bilgilendirmede bulunan dünyaca ünlü oyuncu Van Damme, yeni filminin adının ‘Kale’ olduğunu belirtti. Kale’nin, gücü sembol ettiği için böyle bir isim düşündüklerini kaydeden Van Damme, "Filmde oynayacak karakter kaza geçirdikten sonra hafızasını kaybediyor. Bir şey hatırlamıyor. Hayatı yaşamaya başladıktan sonra aşkı öğreniyor. Filmin ilerleyen bölümlerinde çok savaşçı bir hal alıyor Tayland’dan başlayıp Las Vegas’a kadar gidiyor. Tayland’da hiçbir şeyleri olmayan ama kalbi güzel olan insanların arasına karışıyor ve insanların arasında bir şey kaybetmiyor. Orada çok meşhur oluyor ve ünü Amerika’ya kadar yayılıyor. Savaşçı haline geliyor. Ve dövüştüğü anda geçmişini hatırlamaya başlıyor" ifadelerini kullandı.
Ayrıca Jean Claude Van Damme kendisine gösterilen ilgi için teşekkür etti.

"İMPARATORLUK KURACAĞIZ"

Jean-Claude Van Damme, kendi tekstil markasıyla Türk pazarına da girmek istediğini belirtirken Antalya’ya birlikte geldiği Fashion TV’nin sahibi Michel Adam Lisowski ile tekstil ve film alanında yeni bir imparatorluk kuracaklarını söyledi.

"MÜSLÜMAN OLMADIM"

Daha önce bir röportajında sağlıklı beslenme konusunda Hz. Muhammed’i örnek aldığını söylemesi üzerine Müslüman olduğu yönünde çıkan söylentilere açıklık getiren Jean-Claude Van Damme, “Benim bütün dinlere karşı saygım var. Müslüman olmadım” dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >