Dünyaca ünlü aktris hayatını kaybetti

​Dünyaca ünlü aktris hayatını kaybetti

Sanatçı, Superman filminde canlandırdığı Lois Lane rolüyle ünlenmişti.

Ntv'de yer alan habere göre; 1970’li ve 1980’li yıllarda, Superman karakterine hayat veren aktör Christopher Reeve ile başrol oynadığı filmler sayesinde ünlenen Kanadalı sanatçı Margot Kidder, 69 yaşında vefat etti.

Christopher Reeve ve Margot Kidder
Christopher Reeve ve Margot Kidder

Sanatçının ölüm nedeni açıklanmadı. Kidder, yakaladığı şöhretin ardından psikolojik sorunlar yaşamış ve 1996’da ortadan kaybolarak dünya medyasının gündemine oturmuştu. Sanatçı, ‘Superman’de çelik adamın platonik aşkı gazeteci Lois Lane’i oynuyordu.

Margot Kidder hakkında

                  Margot Kidder olarak bilinen Margaret Ruth Kidder, Kanadalı bir oyuncu ve aktivistti. Christopher Reeve'le birlikte rol aldığı Superman film serisinde canlandırdığı Lois Lane rolüyle ünlendi. Kariyerine 1960'larda, düşük bütçeli Kanada filmleri ve televizyon dizilerinde rol alarak başladı. 1980'lerin sonunda Kidder'ın kariyeri yavaşlamaya başladı. 1996 yılında, geçirdiği psikolojik krizler sebebiyle bir süre ortadan kayboldu.
Margot Kidder hakkında Margot Kidder olarak bilinen Margaret Ruth Kidder, Kanadalı bir oyuncu ve aktivistti. Christopher Reeve'le birlikte rol aldığı Superman film serisinde canlandırdığı Lois Lane rolüyle ünlendi. Kariyerine 1960'larda, düşük bütçeli Kanada filmleri ve televizyon dizilerinde rol alarak başladı. 1980'lerin sonunda Kidder'ın kariyeri yavaşlamaya başladı. 1996 yılında, geçirdiği psikolojik krizler sebebiyle bir süre ortadan kayboldu.