Dünyanın en büyük kripto borsası Binance'a ABD'de soruşturma

Arşiv
Arşiv

ABD Adalet Bakanlığı ve Milli Gelirler Dairesi kara para aklama ve vergi konuları nedeniyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'a soruşturma açtı.

ABD'de kripto para borsası Binance'a soruşturma başlatıldı. Bloomberg'e konuşan bir kaynağın verdiği bilgiye göre soruşturmada para aklama ve vergi suçu konularında araştırma yapan yetkililer Binance'ın operasyonları konusunda yetki sahibi kişilerden bilgi istedi.

Şirketten açıklama yapıldı

Binance sözcüsü Jessica Jung, şirketin tüm yasal yükümlülüklerini ciddiyetle ele aldığını ve regülatörlerle temas halinde bulunduğunu belirtti. Şirketin söz konusu soruşturmayla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadığını belirten sözcü para aklamayla mücadele konusundaki prensiplere uyum programı oluşturmak için çok çalıştıklarını ifade etti.

Devlet denetiminin dışında

Twitter ve geleneksel medya mülakatlarında token'ları öven CEO Changpeng Zhao'nun yönettiği Binance, 2017'de kuruldu ve bugün rakiplerinin önüne geçmiş durumda. Binance da faaliyet gösterdiği alandaki diğer firmalar gibi büyük ölçüde devlet denetiminin dışında. Cayman Adaları'nda tüzel kişiliği bulunan ve Singapur'da ofisi bulunan Binance'ın birden fazla genel merkezi bulunuyor.

Musk: Tesla ödemelerde Bitcoin kullanmayacak

Öte yandan dün gece saatlerinde Elon Musk'ın Tesla'nın ödemelerde Bitcoin kullanmayacağını duyurmasıyla da Bitcoin fiyatında büyük düşüş görülmüştü.