Jurnal.istDünyanın en uzun süre evli kalan çifti Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Dünyanın en uzun süre evli kalan çifti Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

105 yaşındaki Charlotte ve 106 yaşındaki John Henderson, 80 yıldır evli olmaları sebebiyle dünyanın en uzun süre evli kalan çifti özelliğini taşıyorlar. Henderson çifti hayattaki en yaşlı çift olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na da girdi.

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR
Dünya Rugby yıldızı Sonny Bill Williams, banka logolu formayı giymeyi reddetti
genel
Dünyaca ünlü Rugby yıldızı Sonny Bill Williams, dini inancı gereği formasında bulunan banka logosunu bantla kapatarak maça çıktı.
BEĞEN

Dünyaca ünlü Rugby yıldızı Sonny Bill Williams, geçtiğimiz günlerde Highlanders'a karşı oynanan Super Rugby maçında formasındaki bir sponsor logosunu kapatmasının nedenini açıkladı.

Dünyanın en zengin rugby oyuncusu olan Sonny Bill Williams, Yeni Zelanda Rugby ile yaptığı sözleşmesinde, İslami kurallara aykırı hareket eden şirketleri, bankaları, alkol şirketleri, tütün şirketleri ve kumar şirketlerinin reklam faaliyetlerinde bulunmayı reddeden “vicdani ret” hakkını kullandı.

Sonny Bill Williams’ın İslam ile tanışması, Güney Fransa'da tek odalı bir evde yaşayan 5 kişilik Tunuslu bir aile tanıdıktan sonra gerçekleştiğini söyledi. Ünlü sporcu Williams, "Birlikte nasıl mutlu olduklarını, basit bir şekilde yaşadıklarını gördüm. Orada gerçek inancı tanıdım ve müslüman oldum. Bu da benim bugünlere getirdi. İslam bana mutluluk verdi, hayatıma huzur getirdi." dedi.

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
C CİHAN DAMLA GZT Editörü

GZT Röportaj’ın sorumlu editörü olarak görev yapıyor. GZT’de Açık Pencere isimli programı hazırlayıp sundu. Her hafta alanında önemli kişilerle röportaj yapan Cihan’a cihan.damla@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs, yeni akıllı telefonları da tehlikeye atıyor VİDEO / 00:58

Koronavirüs, yeni akıllı telefonları da tehlikeye atıyor

Ahmet Zarifoğlu Jurnal.ist Cuma 16:24, 03.04.2020
YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.