Duruşmada hakim önünde genç kadını taciz etti iddiası

Tehdit davasında mahkemede öpücük gönderince davalık oldu
Tehdit davasında mahkemede öpücük gönderince davalık oldu

İstanbul’da kafe işleten Cengiz S., eski nişanlısıyla “tehdit” davasının görüldüğü sırada, eski nişanlısının kız kardeşiyle davalık oldu.

Cengiz S. hakkında eski nişanlısının kız kardeşini “cinsel taciz”den 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Cengiz S.’nin öpücük işareti yapıp göz kırparak cinsel taciz suçunu işlediğini belirten savcılık, Cengiz S. Hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Cengiz S.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Ne olmuştu?

Gazete Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre çeşitli organizasyonlarda sunuculuk yapan Eda K. (26), ablasının eski nişanlısı Cengiz S. (26) ile olan tehdit davası için ekim ayında Anadolu Adliye Sarayı’na gitti. Sanık olan ablasına destek olmak isteyen Eda K., Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmayı izleyicilerin bulunduğu kısımda takip etmeye başladı.

Hâkim dosyayı incelerken bir kafede işletmeci olarak çalışan ve davada müşteki olan Cengiz S., iddiaya göre izleyicilerin bulunduğu yere dönerek Eda K.’ya öpücük işareti yapıp göz kırptı. Olaya orada bulunan Eda K.’nın annesi ve arkadaşı da şahit oldu. Genç kadın, duruşmanın ardından savcılığa şikâyette bulundu.