Ehliyet sınavını geçmek için 20 bin TL'ye kopya düzeneği hazırlattı

Kopya çekmek için üzerine yerleştirdiği cihazlar
Kopya çekmek için üzerine yerleştirdiği cihazlar

Mersin'in Silifke ilçesinde girdiği ehliyet sınavında kopya çekmek için korsesinin içerisine kamera, cep telefonu, modem ve kulaklık yerleştirerek özel düzenek hazırlayan şüpheli suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki ifadesinde kopya düzeneğini 20 bin TL karşılığında

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Silifke E-Sınav Merkezinde gerçekleştirilen ehliyet sınavında, bir şahsın kopya çektiğinden şüphelenen görevliler polisi aradı.

Düzenek için beline korsa bağladı
Düzenek için beline korsa bağladı

Görevlilerin ihbarı üzerine sınav merkezine giden Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 39 yaşındaki N.K adlı şüphelinin üzerinde arama yaptı. Yapılan aramada, şahsın üzerinde bulunan korse içerisine gizlenmiş kamera düzeneği, bel kısmında bulunan beyaz torba içerisinde cep telefonu, taşınabilir modem ve bir adet kulak içi kablosuz kulaklık bulunduğunu tespit etti.

Düzeneği 20 bin TL'ye hazırlatmış

Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki ifadesinde kopya düzeneğini 20 bin TL karşılığında B.Ç adlı şahsa hazırlattığını, 12 bin TL ödeme yaptığını ve sınav sonunda 8 bin TL daha ödeme yapacağını söyledi. Şüpheli, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede savcılık ifadesi sonrası serbest bırakılırken, düzeneği hazırlayan B.Ç.'nin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >