Ekmeğin fiyatını indirdi, sürümden kazanıyor

Bursa'da bir fırın işletmecesi 250 gram ekmeğin fiyatını 1 TL'ye düşürdü
Bursa'da bir fırın işletmecesi 250 gram ekmeğin fiyatını 1 TL'ye düşürdü

Bursa'nın İnegöl ilçesinde fırın işletmecisi Uğur Görenli, 250 gram ekmeğin fiyatını 1.25 TL'den 1 TL'ye düşürdü. Görenli, fiyat indirimiyle birlikte sürümden kazanmaya başladı. Gören, fiyatları düşürmesinden sonra işlerinin yüzde 40 oranında arttığını belirtti.

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Sinanbey Mahallesi'nde faaliyet gösteren fırının sahibi Uğur Görenli, makine sistemiyle el değmeden ürettikleri ekmeğin yapımında yakıt olarak fındık kabuklarını kullandıklarını söyledi.

Uğur Görenli
Uğur Görenli

Görenli, bu şekilde maliyeti düşürdüklerini ve bunun sonucunda 250 gram ekmeğin fiyatını 1 TL'ye düşürdüklerini açıkladı.

Görenli, fiyat indirimiyle birlikte işlerinin büyük oranda arttığını ifade ederek şunları kaydetti:

  • "El değmeden makineli sistemle ürettiğimiz ekmeklerimizin fiyatını milletimiz ve devletimize destek için indirdik. 1.25 TL’den satışa sunduğumuz ekmeğimizi 1 liraya satıyoruz. Amacımız milletimize hizmettir. Fiyatları indirmemizden sonra işlerimiz yüzde 40 oranında arttı. Fiyat indiriminde bulunduğumdan dolayı da herhangi bir fırıncıdan tepki gelmedi. Uygulamamızın, tüm gıda firmalarına örnek olmasını temenni ediyorum. Günde ortalama 11 bin civarında ekmek üretimi yapıyoruz"
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >