El arabasıyla gezdirilen genç yardım bekliyor

Ersin Bilmez
Ersin Bilmez

Batman’da ikamet eden Ersin Bilmez, tekerlekli sandalyesi ya da akülü aracı olmadığı için kardeşleri tarafından el arabasıyla gezdiriliyor.

Batman’ın Sason ilçesine bağlı Kilis köyünde ikamet eden, tekerlekli sandalyesi ya da akülü aracı olmadığı için kardeşleri tarafından el arabasıyla gezdirilen bedensel engelli Ersin Bilmez (22), akülü aracının olmasını istiyor.

Ersin Bilmez
Ersin Bilmez

Hayırseverlerden akülü araç istiyor

Bilmez, tekerlekli sandalyesi ya da akülü aracı olmadığı için kardeşleri tarafından el arabasıyla gezdiriliyor. 1’i engelli 7 kardeşi bulunan Bilmez, hayırseverlerden akülü araç istiyor. Ağabeyini el arabasıyla gezdiren Mahsum Bilmez, ağabeyinin 5 yaşında iken geçirdiği ateşli bir hastalıktan dolayı 17 yıldır yürüyemediğini belirterek, maddi imkansızlıktan dolayı ağabeyine akülü araç almadıklarını ifade etti.

Ersin Bilmez, hayırseverlerden akülü araba istiyor.
Ersin Bilmez, hayırseverlerden akülü araba istiyor.

17 yıldır bedensel engelli

  • Anne Fahriye Bilmez ise, “Oğlum Ersin, daha 5 yaşında iken yakalandığı ateşli bir hastalıktan dolayı 17 yıldır bedensel engellidir. Gözleri sürekli gülüyor, yaşam doludur. Benim 8 çocuğum var, bunlardan ikisi bedensel engelidir. Akülü araç alma imkanımız yok. Akülü aracı olsaydı kendi imkanları ile bahçede dolaşabiliyor, komşularda giderdi. Sürekli bizden akülü araç istiyor ama maddi imkansızlıktan dolayı alamıyoruz. Bazen ben, bazen de kardeşleri onu el arabasıyla gezdiriyoruz. Akülü araba ile oğlumu hayallerine kavuşturacak yardımsever birini bekliyoruz” dedi.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >