Elazığ'da 4,3'lük büyüklüğünde deprem

Arşiv
Arşiv

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, Elazığ'ın Maden ilçesinde saat 06.41'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan depremle ilgili yapılan açıklamada "Henüz olumsuz bir ihbar ulaşmadı" denildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.41'de merkez üssü Maden ilçesi olan 4.3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin 7.15 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

AFAD, depremin büyüklüğünü 4.3 olarak duyururken, Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada ise 4.2 olarak açıklandı.

Valilikten açıklama

Elazığ Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "An itibarıyla ekiplerimiz bölgeye intikal etmiş olup olumsuz herhangi bir ihbar ve bildirim yapılmamıştır. Tarama çalışmalarımız devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur" ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı: Olumsuz bir ihbar ulaşmadı

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Elazığ Maden'deki depreme ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Çataklı, "An itibariyle olumsuz bir ihbar ulaşmadı. Ekiplerin mahallinde tarama çalışması devam ediyor. Geçmiş olsun" dedi.

Geçen hafta Bingöl'de deprem olmuştu

Bingöl Kığı ilçesi merkezli bir deprem 25 Haziran 2021 tarihinde yaşanmıştı. AFAD depremin büyüklüğünü 5,2 olarak duyurmuştu.

Bingöl merkezli deprem başta Elazığ olmak üzere çevre illerde de hissedilmişti. Belirgin süresi 7.38 saniye olarak açıklanan depremde can kaybı yaşanmamıştı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >