Elleriniz kırılsın: Eşekleri döve döve bayıltan iki çobana büyük tepki

Korkunç işkence Kars’ın Arpaçay ilçesinde meydana geldi.
Korkunç işkence Kars’ın Arpaçay ilçesinde meydana geldi.

Kars’ta eşeğin başına poşet geçirerek döve döve bayıltan ve bunu da müzik eşliğinde sosyal medyada paylaşan iki canavara tepki yağıyor.

Korkunç işkence Kars’ın Arpaçay ilçesinde meydana geldi. Hayvan otlatan iki çoban müzik eşliğinde başlarına poşet geçirdikleri eşeklere sopa ile vura vura bayılttı.

İki kişinin eşeklere işkence yapması yanlarında bulunan diğer kişi tarafından anbean kaydedilirken vahşet görüntüleri daha sonra sosyal medyada paylaşıldı.

2 canavar idari yaptırım cezası aldı

Sosyal medyada paylaşıldıktan sonra Türkiye’nin her kesiminden tepki gören vahşet görüntüleri Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Kars Şube Müdürlüğünü harekete geçirdi.

Doğa Koruma Milli Parklar Kars Şube Müdürü Murat Doğanay, sosyal paylaşım sitesinden konuyla ilgili paylaşımda bulundu. DKMP Müdürü Doğanay paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  • "Kars’ta eşeğin başına poşet geçirip sopa ile vuran şahıs bunu sosyal medyada yayınlayarak oluşturduğu infial Müdürlüğümüzce ivedilikle değerlendirilmiş olup ilgili şahıs hakkında Hayvanları Koruma Kanunun 14 .Maddesinin a fıkrasına göre Hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek suçundan idari yaptırım cezası uygulanmıştır"

İşte vahşet görüntülerine sosyal medyadan gelen bazı tepkiler...

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >