Elon Musk Mars'ta koloni kurabilmek için bütün mülklerini satacak

Elon Musk - Arşiv
Elon Musk - Arşiv

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengin insanı unvanını elde eden SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk Mars'ta kurmak istediği koloniye kaynak ayırabilmek için sahip olduğu bütün mülkleri satacağını açıkladı. Musk, çocuklar için bir konuta ihtiyaç olduğunu ama bunun kiralanabileceğini, yoğun çalışma zamanlarında ofiste veya fabrikada uyuyabileceğini söyledi.

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Mars'ta koloni kurabilmek için sahip olduğu tüm mülkleri satacağını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Amazon'un sahibi Jeff Bezos'tan dünyanın en zengini ünvanını devralan Elon Musk, Mars'ta bir şehir inşa etmek için tüm mülklerini satacağını açıkladı.

Sputnik'in Business Insider'dan aktardığına göre Musk, "Finansal açıdan, şirketlerin hisseleri dışında üzerimde nerdeyse değerli hiçbir şey kalmayacak" dedi ve devam etti:

Elon Musk'ın SpaceX şirketi tarafından üretilen Crew Dragon kapsülü ile Uluslararası Uzay İstasyonu'na giden astronot Victor Glover, yörüngeden Dünya gezegenini görüntüledi. Nefes kesen anlar binlerce beğeni aldı.

İş yerinde sıkı çalışma olduğunda fabrikada ya da ofiste uyumam daha iyi olacak. Tabii ki çocuklar olacaksa bir konuta ihtiyaç olacak, fakat onu kiralayabilirim ya da başka bir yolunu bulabilirim.

Musk sözlerine şu sözlerle devam etti: İnsanlığın uzay medeniyeti ve gezegenler arası bir tür olmasının önemli olduğuna inanıyorum. Ve Mars'ta bir şehir inşa etmek için çok fazla kaynak gerekecek.