Elon Musk, toplam 137 milyon dolarlık 7 evini satışa çıkardı

Elon Musk
Elon Musk

Tesla'nın kurucusu Elon Musk, iki hafta önce 39,5 milyon dolarlık iki evinden sonra şimdi de toplam değeri 97,5 milyon dolar olan beş evini satışa çıkardı. Musk, "Artık ev sahibi olmayacağım" derken, satışların nedeninin ekonomik olmadığını belirtti.

Elon Musk, toplam değeri 97,5 milyon dolar olan California'daki beş evini daha satışa çıkardı. Teknolojinin dahi milyarderi iki hafta önce Bel Air bölgesinde toplam değeri 39,5 milyon dolar olan iki evini satışa çıkarmıştı.

"Artık ev sahibi olmayacağım"

Forbes verilerine göre, 38 milyar dolarlık servete sahip olan Musk, 1 Mayıs'ta attığı tweet serisinde hemen hemen tüm 'fiziksel varlığını' satmayı amaçladığını belirtmişti. Ünlü milyarder, "Ev sahibi olmayacağım" mesajının ardından Bel Air'deki mülklerini satışa çıkarmıştı.

Musk'ın satışa çıkardığı evlerden biri
Musk'ın satışa çıkardığı evlerden biri

5 evini daha satışa çıkardı

Çarşamba günü beş evini daha satışa çıkaran Musk'ın Los Angeles'taki dört evine, Zillow adlı gayrimenkul satış şirketi 62,5 milyon dolarlık fiyat biçti. Hillsborough'daki beşinci ev için ise 35 milyon dolar istendi.

"Satışların nedeni ekonomik değil"

  • Musk, sosyal medya paylaşımında evlerinin satışının ekonomik gerekçelerle olmadığını belirtti. Ancak ne için sattığını tam olarak açıklamadı.