Emel Sayın Toprak Çağırmadan Gel parçasından sonra gözyaşlarını tutamadı

Emel Sayın.
Emel Sayın.

Ünlü şarkıcı Emele Sayın İBB Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda müzikseverlerle buluştu. Ünlü şarkıcı, ''Ah Bu Gönül Şarkıları'' başlıklı konser kapsamında sahne aldı. Sayın, konser sırasında daha önce seslendirmediği şarkısı, ''Toprak Çağırmadan Gel'' parçasını ilk kez söyledi. Şarkıcı bu parçadan sonra gözyaşlarına hakim olamadı.

Ünlü şarkıcı Emel Sayın, ''Ah Bu Gönül Şarkıları'' başlıklı konseptiyle CRR’de sahne aldı. Emel Sayın, şarkı arasında dinleyicilerine; çok üzüldüğü için anısını anlatmaya cesaret edemediği ama çok sevdiği bir şarkıyı sahnede ilk kez seslendireceğini söyledi. Dinleyicilerden bu şarkının Makber olduğuna dair gelen yorumlar üzerine Sayın, “O da başka. Biliyorsunuz Makber’i de söyleyemiyorum artık” diye cevap verdi. Sanatçı daha sonra söyleyeceği şarkının “Toprak Çağırmadan Gel” olduğunu anons etti ve sözlerini seyirciyle paylaştı.

Emel Sayın'ın gençliğinden bir kare.
Emel Sayın'ın gençliğinden bir kare.

Konserden bir kare.
Konserden bir kare.

Gözyaşlarına boğuldu

“Toprak Çağırmadan Gel” adlı eser Sayan’ın 2019 yılında yayınlanan “Haylazım” isimli albümünde yer alıyordu. Emel Sayın sahnede eseri ilk kez söyledikten sonra gözyaşlarına boğuldu. Sayın ardından dinleyicileriyle şunları paylaştı:

  • “Şarkı kardeşimle ilgiliydi. Sizler sevgili olduğunu düşündünüz sanırım ama öyle değil. 2009 yılında kardeşim çok hastaydı, sonucu biliyor ve bekliyorduk. Tam o günlerde Serkan Özdoğan adında genç bir besteci bana ‘Size çok yakışacak’ diyerek bir şarkı getirdi. Dinletti ve şarkıdan çok etkilendim. Fakat içimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu, o yüzden ‘sonra bakarız’ dedim. Kardeşim ‘Ne olur bu şarkıyı oku’ dedi.”Emel Sayın’ın kız kardeşi Şenel Sayın, 2009 yılında hayatını kaybetmişti. Sanatçının “Toprak Çağırmadan Gel” şarkısını ilk kez sahnede seslendirdiği bu özel konser, sanatçının Mavi Boncuk şarkısıyla sona erdi.