Emniyet'ten açıklama: Şehit Vedat Kaya'nın KHK ile ihraç edildiği iddiası gerçeği yansıtmıyor

Şehit Vedat Kaya'nın cenazesi
Şehit Vedat Kaya'nın cenazesi

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gara'da şehit edilen 13 vatandaşımızdan polis memuru Vedat Kaya'nın PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 vatandaştan polis memuru Vedat Kaya'nın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiğine yönelik iddialara Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yalanlama geldi.

Emniyet'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, "şehit edilen polis memuru Vedat Kaya'nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği" yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. KHK'lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemleri, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmektedir. Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir.

"Memuriyet hakları kesintisiz olarak devam etmiştir"

Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir.Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır. Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de Emniyet teşkilatını derinden üzmektedir"

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >