Enerji Bakanı Dönmez açıkladı: Isparta'da faturaların tahsilatı bir ay ertelendi

Enerji Bakanı Dönmez Isparta'da faturaların tahsilatının bir ay ertelendiğini açıkladı
Enerji Bakanı Dönmez Isparta'da faturaların tahsilatının bir ay ertelendiğini açıkladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapmış olduğu açıklamada Isparta'da faturaların tahsilatının bir ay ertelendiğini belirtti. Yaşanan yoğun kar yağışları nedeniyle günlerdir elektriksiz kalan vatandaşlar zor günler geçirdi. Enerji Bakanı Dönmez yapılan yoğun çalışmaların devam ettiğini ve sadece 7 köyde sıkıntı olduğunu açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yoğun kar yağışı nedeniyle günlerce elektriksiz kalan Isparta'da son durumu paylaşmak için kameralar karşısına geçti. Isparta il merkezi ve ilçe merkezlerindeki tüm şebekelere enerji akışı sağlandığını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, kent genelinde 7 köyde sıkıntı olduğunu ve arızanın giderilmesi için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, kent genelinde elektrik faturalarının tahsilatının da bir ay süreyle ertelendiğini duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'in açıklamalarından satır başları:

  • "13 ilden buraya bakım onarım ekibi intikal ettirdik. Şu anda 653 çalışan teknik personelimiz var. Sahada bu mücadeleyi sürdüren personel sayımız binin üzerinde. Isparta'da yılda ortalama meydana gelen hasar arıza sayısı bin 100.

"Faturaların tahsilatını bir ay erteliyoruz''

''Ekiplerimiz canını dişine takarak bu mücadeleyi sürdürdüler. Buradan bir hususu tekrar sizlerle paylaşmak istiyorum 3 Şubat tarihinden itibaren vatandaşlarımızın elektrik faturaları okunmadı. Faturaların tahsilatı da bir ay süre ile erteliyoruz.''

"Cumhurbaşkanımız süreci yakinen takip etti''

''Bütün bu yaşananlara rağmen Isparta halkının bize vermiş olduğu hoşgörü ve desteğe teşekkür etmek istiyorum. Bu vesile ile günlerdir sahada çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız süreci yakinen takip etti. Desteklerinden dolayı kendilerine şükranlarımı iletiyorum. Allah beterinden korusun diyorum. Sağ olun var olun. Büyük geçmiş olsun."

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >