Engelli oğlunu sokak ortasında döven baba gazetecilere konuştu

Ordu’da tekerlekli sandalyeye bağımlı engelli oğlu Yusuf Ç.'yi sokak ortasında terlikle döven Ali Ç. gözaltına alındı.
Ordu’da tekerlekli sandalyeye bağımlı engelli oğlu Yusuf Ç.'yi sokak ortasında terlikle döven Ali Ç. gözaltına alındı.

Ordu’da tekerlekli sandalyeye bağımlı 33 yaşındaki oğlu Yusuf Ç.'yi sokak ortasında terlikle döven Ali Ç. gözaltına alınırken gazetecilerin ‘Oğlunuzu neden dövdünüz?’ sorusuna yanıt verdi.

Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı Şahincili Mahallesi'nde Ali Ç., konuşma ve yürüme engelli oğlu Yusuf Ç.'yi sokak ortasında elinde terlikle dövdü.

Bir vatandaşın cep telefonu ile kaydettiği o anlara ilişkin görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Tepki çeken görüntüler üzerine Vali Seddar Yavuz'un talimatıyla idari işlem başlattı. Ali Ç. polis tarafından gözaltına alındı, engelli oğlu Yusuf Ç. de Özel Engelli Bakım Merkezi’nde koruma altına alındı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri de Yusuf Ç. için ailesine ödenen evde bakım aylığının da iptal edilmesi için çalışma başlattı.

"Ne dövmesi ne vurması ya, kim diyor onu"

Ordu'da tekerlekli sandalyeye bağımlı engelli oğlu Yusuf Ç.'yi (33) sokak ortasında terlikle döven Ali Ç. (65), Altınordu Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilişi sırasında gazetecilerin 'Oğlunuzu neden dövdünüz?' sorusu üzerine Ali Ç., "Adam mı öldürdüm, ne dövmesi ne vurması ya, kim diyor onu" dedi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >