Erdoğan'la sınıra giden ünlü isimden şaşırtan cevap! ''İdamı desteklemiyorum''

Emel Müftüoğlu
Emel Müftüoğlu

Geçtiğimiz günlerde Ağrı ve Ankara'da bir cinayet sonucu kaybettiğimiz Leyla ve Eylül için üzgün olduğunu belirten sanatçı Emel Müftüoğlu idamı desteklemediğini belirterek, "İdam denilen şey çok ağır bir şey" dedi.

Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Leyla ve Eylül için oldukça üzgün olduğunu belirten Müftüoğlu, idam isteyen ünlülerin aksine "İdamı desteklemiyorum" dedi. Konunun çok hassas olduğunu dikkat çeken ünlü şarkıcı Emel Müftüoğlu'nun açıklaması şöyle: "Bunlar derin ve ağır meseleler. Fevri davranıp da cahil yaklaşımlardan kaçınmak gerekiyor. Mutlaka yetkililer ve uzmanlar bu konuda dünyadaki hukuku da göze alarak bir şeyler yapacaklardır. O kadar çelişkili bir durum ki; vahşetten kaçıyorsun vahşeti onaylıyorsun. Ben bu heyecanlı davranışları da çok sevmiyorum. Sosyal medyadan birbirlerini ittirip kaktırmalarını, birbirlerinin hayatlarına karışmalarını sevmiyorum. Çok hassas konular. İdam denilen şey çok ağır bir şey" ifadesini kullandı.

"Her şey eğitimle başlıyor"
Milliyet'in haberine göre, "Bunun sonuçları hiç güzel olmayabilir" diyen Müftüoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Şiddete her zaman karşı olan insanlardanım. Çocuklarımızı şefkatle ve sevgiyle büyütün ki ilerde canavara dönüşmesinler. Her şey eğitimle başlıyor. İnsanlara bazı şeyleri kısıtladıkça bazı eylemler daha çok artıyor. Bunu yapan insanlar sağlıklı insanlar olsalar bunu yapmazlar. Bu sadece bizde olan bir şey değil, mesela Amerika bunu temelinden beri yaşıyor.
"Her şey eğitimle başlıyor" Milliyet'in haberine göre, "Bunun sonuçları hiç güzel olmayabilir" diyen Müftüoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Şiddete her zaman karşı olan insanlardanım. Çocuklarımızı şefkatle ve sevgiyle büyütün ki ilerde canavara dönüşmesinler. Her şey eğitimle başlıyor. İnsanlara bazı şeyleri kısıtladıkça bazı eylemler daha çok artıyor. Bunu yapan insanlar sağlıklı insanlar olsalar bunu yapmazlar. Bu sadece bizde olan bir şey değil, mesela Amerika bunu temelinden beri yaşıyor.
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >