Ermeniler THY reklamında oynayan Morgan Freeman'ı hedefe koydu

Morgan Freeman
Morgan Freeman

Türk Hava Yolları'nın (THY) resmi reklam yüzü olan ABD'li ünlü oyuncu Morgan Freeman, kişisel Twitter hesabından THY'nin reklamını paylaşarak övgülerde bulundu. Bunun üzerine Freeman, Ermeni diasporasının propaganda organı ANCA haber ajansı tarafından hedef tahtasına konularak sosyal medya linci başlattı.

Dünyaca ünlü oyuncu Morgan Freeman, Türk Hava Yolları'nın reklamını kişisel Twitter hesabından paylaşarak THY'ye övgüler yağdırdı.

Freeman, 'Hiçbir hava yolu turkishairlines'dan daha fazla ülkeyi birbirine bağlamıyor ve bu yılki Super Bowl (Amerikan Futbolu Ligi) reklamı için onlarla yeniden bağlantı kurmak harikaydı' paylaşımını yaptı.

Ermeniler hedef tahtasına koydu

ABD merkezli ırkçı Ermeni propaganda organı ANCA, anında ünlü oyuncu Morgan Freeman'ı hedef tahtasına koyarak sosyal medya linci başlattı.

ANCA aynı zamanda THY'yi boykot etme çağrısında da bulundu.

ANCA, hayal ürünü ve provokatif paylaşımında 'Buraya korku getiriyor. Turkish Airlines, terörist paralı askerlerini dünyanın dört bir yanındaki çatışmalara götürüyor, burada Erdoğan'ın vekalet savaşlarıyla savaşıyor, ateşlere yakıt döküyor ve masum sivillerin üzerinde akıl almaz acıları ve ölümleri simgeliyor' ifadelerine yer verdi.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >