Eserleri vatandaştan ilgi görmeyince 'keçilere' sergi açtı

Osman Şimşek, keçilere sergi açtı.
Osman Şimşek, keçilere sergi açtı.

Ebru sanatçısı Osman Şimşek, yaptığı eserler vatandaştan ilgi görmeyince ilginç bir yöntem denedi. Eserlerini tel çitlere asarak, etrafta otlanan keçilere sergi açarak protesto eylemi yaptı. Şimşek, ''Günümüzde ne yazık ki bu ilgi gösterilmiyor. Ben de bunu bir şekil de dile getirmek için bahçemin çitlerine eserlerimi asarak sergiledim'' dedi.

Manyaslı ebru ustası Osman Şimşek'in eserleri vatandaştan ilgi görmeyince, eserlerini tel çitlere asarak, etrafta otlanan keçilere sergi açarak protesto eylemi yaptı.

'Ne yazık ki ilgi görmüyor

Kendine özgü şimşek ebrusuyla adından söz ettiren ve eserleri yurtdışındaki sergilerde de yer alan emekli öğretmen Osman Şimşek, yaptığı sanata ilgi olmadığını belirterek, sanatıyla ilgili ironi yaptı.

Uzun yıllardır ebru sanatıyla ilgilenen ve Manyas Gençlik Merkezinde zaman buldukça ebru yapan Osman Şimşek, meraklı öğrencilere de ücretsiz olarak ders veriyor.

Eserleri vatandaşlar tarafından ilgi görmeyince, boş bir arazide yaptığı eserlerini sergiledi
Eserleri vatandaşlar tarafından ilgi görmeyince, boş bir arazide yaptığı eserlerini sergiledi

Şimşek, ebru sanatına ilginin azaldığını söyleyerek, şu şekilde açıklamada bulundu:

"Ebrunun tarihimizin derinliklerinden gelen önemli bir geçmişi var. Ancak günümüzde ne yazık ki bu ilgi gösterilmiyor. Ben de bunu bir şekil de dile getirmek için bahçemin çitlerine eserlerimi asarak sergiledim. Ebrularımı etrafında yayılan keçilere göstermiş oldum. İsterdim ki zahmetle yapılan eserlerim layık olduğu salonlarda sergilensin, ama olmuyor, ben de bu şekilde yaptım."