Eski ABD Başkanı Trump tutuklanacağını söyleyerek destekçilerini sokağa çağırdı

Eski ABD Başkanı Donald Trump
Eski ABD Başkanı Donald Trump

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Salı günü 'tutuklanma' beklediğini söyleyerek protesto çağrısında bulundu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Manhattan Bölge Savcılığı'nın kendisini birkaç gün içinde tutuklayacağını iddia etti.

Salı günü tutuklanacağını iddia eden eski ABD Başkanı takipçilerini protestoya çağırdı.

Manhattan savcısının 'yozlaşmış ve son derece politik' olduğunu iddia eden eski ABD başkanı protesto davetinin de 'ulusu geri almak' için olduğunu öne sürdü.

Eski başkan, Truth Social sayfasında tamamı büyük harflerle yazdığı öfke dolu gönderide bir kez daha suç işlemediği konusunda ısrar etti ve avukatlarının Stormy Daniels'e sus payı için para ödediği iddialarını 'eski ve tamamen çürütülmüş bir peri masalı' olarak nitelendirdi.

Truth hesabından paylaşımda bulunan Trump, “Şimdi, yolsuz, son derece siyasi, suçları için yeni rekorlar kırmaya çalışan ve başındaki kişinin George Soros tarafından finanse edildiği Manhattan Bölgesi Başsavcılık ofisinden yapılan yasa dışı sızıntılar gösteriyor ki herhangi bir suç kanıtlanamayınca, eski ve tamamen çürütülmüş (birçok diğer savcının da çürüttüğü) masallar üzerinden, açık ara önde Cumhuriyetçi başkan adayı ve eski ABD Başkanı gelecek hafta salı günü tutuklanacak. Protesto edin, ülkemizi geri alın!” ifadelerini kullandı.

Trump, neden tutuklanmasını beklediği konusunda ayrıntı vermedi, ancak Amerikan medyasına konuşan avukat ekibi eski ABD liderinin iddianame beklentisi içinde olduğunu ve sonraki adımlara hazırlık yaptığını belirtti.

17 Mart’ta Manhattan Bölge Mahkemesi, Trump'ın Mar-a-Lago malikanesinden ele geçirilen devlete ait 'gizli belgelerle' ilgili avukatı Evan Corcoran'ı ifade vermeye çağırmıştı.

Diğer taraftan, New York savcılarının, eski Başkan Trump hakkında Pornografik film oyuncusu Stormy Daniels'a yapılan 130 bin dolarlık ödemeyle ilgili bir dava açmaya yakın olduğu bildiriliyor.

Daniels’in, Trump'ın başkanlık yarışına girmeden önce onunla bir ilişkisi olduğu ve 2016 başkanlık seçimlerinden önce 130 bin dolarlık sus payı aldığı iddia edilmişti.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >