Eşref Kolçak'ı duygulandıran ziyaret

Eşref Kolçak.
Eşref Kolçak.

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanıp Bursa Devlet Hastanesine kaldırılan 92 yaşındaki Eşref Kolçak'ı Yeşilçam'dan arkadaşları ziyarete gitti. Kolçak arkadaşlarını görünce duygusal anlar yaşadı.

Yeşilçam’a Gönül Verenler Derneği’nin Gani Rüzgar, Muharrem Erdemir, Hasan Yıldız, Engin Aksu ve Necdet Kökeş başta olmak üzere 25 üyesi, bir süredir Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nde tedavi gören usta oyuncu Eşref Kolçak’ı ziyaret etti.

  • Kolçak’a moral ziyareti için İstanbul’dan gelen Yeşilçam oyuncuları, usta oyuncunun her zaman yanında olduklarını belirtti. Arkadaşlarını görünce duygulanan Kolçak, gelenlere teşekkür etti.

Kendisini ziyarete gelen oyuncuların gösterdiği inceliği birçok sanatçı arkadaşının göstermediğini dile getiren Kolçak, “Gerçi gösterseler ne olur? Ben bundan bir şey kazanmam ya da kaybetmem" dedi.

  • Çalışarak ölmek istediğini vurgulayan Kolçak, "Allah gani gani rahmet eylesin Fikret Hakan bir röportajında ‘Bizi çalıştırmamakla öldürüyorsunuz’ dedi. Bunu dedikten 15 gün sonra öldü. Ben yine söylüyorum. Ben çalışarak ölmek istiyorum. Ben dünyanın her yerinde tanınan bir insanım. Avustralya’dan Kanada’ya kadar dünyanın her yerinde benim imzalı resmim var” dedi.

 Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği üyeleri ile Eşref Kolçak.
Yeşilçam'a Gönül Verenler Derneği üyeleri ile Eşref Kolçak.

Senin burada olman bile rahatsız etti

Kolçak, ziyaret programını organize eden Dernek Başkanı Muharrem Erdemir’i karşısında görünce tepki gösterdi. Erdemir’in söze girmesi üzerine Kolçak, “Senin burada olman bile beni rahatsız etti. Nerede olursam olayım, bir daha benim yanıma gelme. Beni rahatsız ediyorsun. Seni istemiyorum” şeklinde konuştu.

Eşref Kolçak, çalışarak ölmek istiyorum dedi.
Eşref Kolçak, çalışarak ölmek istiyorum dedi.

Erdemir ise yaptığı açıklamada, Kolçak'a saygı duyduğunu, ziyaret için hazırlık ve organizasyonu bizzat yaptığını belirterek, "Geçmişte organize ettiğim bir programda Eşref Kolçak ile bir başka sanatçı kavga etmişlerdi. Kavgaya benim sebep olduğumu düşündüğü için bana böyle davrandı. Eşref Kolçak babam yaşında, dedem yaşında, ona saygı duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >