Evden giden eşini geri getirmek için akıllara durgunluk veren bir plan yaptı

 Hikmet Özgür
Hikmet Özgür

Adana'da evden ayrılan eşini geri döndürmek isteyen Hikmet Özgür, kendisini karın ve boğazından bıçaklayarak polisi aradı. Eve gelen ekiplere, 'Tanımadığım kişiler beni bağlayıp, bıçakladı. Ayrıca 300 lira paramı gasp ettiler' dedi. Polis şoke eden gerçeği ortaya çıkardı.

Olay, Adana’nın Seyhan İlçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, evde yalnız yaşayan Hikmet Özgür, polisi arayıp, tanımadığı kişilerin eve gelerek kendisini bağladığını ve bıçaklayarak 300 lirasını aldıklarını söyledi. Olayın ardından Gasp Büro Amirliği eve gelerek karın ve boğazından hafif şekilde bıçaklandığını gördü. Olay yerine ise 112'i ekipleri yaralı adamı hastane kaldırdı.

Gasp yalanını polis ortaya çıkardı

Olayın ardından, ekipler çevredeki tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. 4 gün boyunca civarda araştırma yapan polis, olay saatinde apartmana giren kimsenin olmadığını saptadı.

Bunun üzerine ekipler, hastanede tedavi gören Özgür'ü sorguya aldı. Özgür ise, psikolojik sorunlarının olduğunu, eşinin eve dönmesi için böyle bir şey yaptığını söyleyerek "Bunalımdaydım, kendi kendime zarar verdim. Sonra beni başkasının bıçakladığını söyledim" dedi. Bunun üzerine ekipler, Özgür'e 'İntihara teşebbüs etme' suçundan idare para cezası kesti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >