Evlendiği günden beri işkence gören damat çatıya çıkıp ‘ev kanunnamesi’ni okudu

Abdülkadir Şen
Abdülkadir Şen

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Ömerköy’de evlenen damat yaşadığı işkenceler sonucu çatıya çıkıp eşinin bir kağıda yazdığı ‘ev kanunnamesi’ni haykırarak okudu.

Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Ömerköy'de bir düğünde damada yapılan işkenceler görenleri şaşkına çevirdi. Damat önce una bulandı, sonra yumurta pişirdi, halatla gelin arabası çekti, keçi yakalayıp süt sağdı...

Arkadaşlarının işkenceleri sonucu üstü başı yırtılan zavallı damat, çatıya çıkıp, eşinin bir kağıda yazdığı "ev kanunnamesi"ni haykırarak okudu.

Abdulkadir-Serap Şen çifti İznik'te dünya evine girerken, İznik ilçesine bağlı Ömerköy'ün gelenekleri çiçeği burnunda damada zor anlar yaşattı.

Renkli görüntülerin yaşandığı düğünde arkadaşları damadın başından aşağı un serpip yumurta pişirtti.
Renkli görüntülerin yaşandığı düğünde arkadaşları damadın başından aşağı un serpip yumurta pişirtti.

Üzerindeki elbiseleri yırtılan damat, gelinin içinde bulunduğu düğün aracını halatla çekmez zorunda kaldı.

Ağıla sokulan damat, keçi yakalayıp süt sağdı. Damadın boynuna kurdela ile koyun çanı takıldı.
Ağıla sokulan damat, keçi yakalayıp süt sağdı. Damadın boynuna kurdela ile koyun çanı takıldı.

Başına gelmedik kalmayan Abdülkadir Şen, son olarak evin çatısına çıkarılıp, elinde müstakbel eşi Serap Şen'e ait ev kanunnamesini bağıra bağıra okudu. Damadın okuduğu espri yüklü sözler meydanda bulunan herkesi güldürdü. İşte gelinin yazdığı, damadın çatıya çıkıp okuduğu ev kanunnamesi:

  • "İlk sabah kahvaltısını ben hazırlayacağıma söz veriyorum. Ev, mutfak ve cam temizliği yapacağıma söz veriyorum. İşten gelince eve girmeden kokmuş çoraplarımla içeri girmeyeceğime söz veriyorum. Her hafta seni annene götüreceğime söz veriyorum. Ufak tefek tartışmalar olduğunda seni anneme şikayet etmeyeceğime söz veriyorum. Her pazar ne olursa olsun sabah kahvaltısı ve akşam yemeğine götüreceğime söz veriyorum. Her çarşamba evde balık yiyeceğimize söz veriyorum. Çocuğumuz olduğunda senden fazla bakacağıma söz veriyorum. Kazandığım paranın yüzde 10'unu vereceğime söz veriyorum. Ve son olarak durumumuz bozulursa köye taşınmayacağıma söz veriyorum.”
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >