Facebook, Twitter ve Youtube'a erişim sorunu yaşanıyor

Dün gece 23:00 saatlerinden itibaren sosyal medyada yavaşlama başladı. Yavaşlamanın ardından Facebook ve Twitter'a erişim problemi yaşandı.

Facebook, Twitter, YouTube gibi milyonlarca kullanıcının her gün ziyaret ettiği dev sosyal medya servislerine dün akşam saatlerinden bu yana erişim sorunu yaşanıyor. Facebook'a girmeye çalışan kullanıcılar dün akşam saatlerinden itibaren mesajlarına bakmakta sıkıntı yaşarken, bildirimlerin geç düştüğü ve hatta siteye yer yer hiç erişim sağlanamadığı dikkat çekti. Ancak sabah saatlerinden itibaren Facebook'a erişim normale dönmeye başladı. Facebook dışında Twitter ve YouTube'ta da durum pek farklı değil; ancak Twitter ve Youtube'a erişim hiçbir şekilde sağlanamıyor.

Erişim yasağı yok
Facebook, Twitter ve YouTube'a erişim yasağı söz konusu değil; sadece bu sitelere erişmeye sağlayan kullanıcılar fazlasıyla sitenin sayfasının açılmasını bekliyor. Sayfa ya çok geç açılıyor ya da hiç açılmıyor ve hata mesajıyla karşılaşılıyor. Facebook, Twitter ve YouTube'a giremeyen kullanıcılar ise her zaman olduğu gibi çeşitli VPN servislerini kullanarak hesaplarına girmeye çalışıyor. Kullanıcılar proxy ayarlarını değiştirerek ya da herhangi bir VPN aracını bilgisayarına veya telefonuna kurarak söz konusu mecralara sorunsuz erişim sağlayabiliyor.

Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >