Fatih Erbakan'ın COVID-19 aşılarıyla ilgili açıklamalarını Facebook affetmedi

Fatih Erbakan
Fatih Erbakan

Facebook, sık sık koronavirüsle alakalı sözleriyle gündeme gelen ve "Aşılar üç kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir" diyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı affetmedi. Partiden yapılan açıklamada, Facebook'un partinin sayfasını kapattığı duyuruldu.

Koronavirüs aşıları ve koronavirüs salgınıyla ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, sözleriyle dikkat çekiyordu.

"Doğruları söylemeye devam edeceğiz"

Son olarak Yeniden Refah Partisinin resmî Facebook sayfasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gelişme, partinin resmî Twitter hesabından duyuruldu. Parti'den yapılan açıklamada "Onlar istiyor diye pes edecek değiliz. Milli görüş çizgisinde yola devam. Partimizin Facebook sayfası, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın 'COVID-19 hakkındaki gerçekleri ve doğruları haykırması' gerekçe gösterilerek kapatılmıştır. Onlar sesimizi kısmaya çalışsalar da bizler çok daha gür bir şekilde doğruları söylemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Öte yandan yapılan paylaşımda partinin yeni Facebook sayfasına da yönlendirme yapıldı.

"Aşı yaratıkları doğabilir"

Erbakan, geçtiğimiz aylarda "Aşı olmadım. Olmayı da düşünmüyorum. mRNA demek insanın hücre çekirdeğine girmek demektir. O insanların yarı insan yarı maymun çocuklar doğurmasına sebep olabilirsiniz. Üç kulaklı 5 gözlü yaratıklar doğmasına yol açabilir" diye konuşmuştu.

Partiden paylaşılan açıklama
Partiden paylaşılan açıklama
Bugünün gazete manşetleri için tıklayın >